Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. KOJIRO line
  3. Ryujin Fugaku Katana

Ryujin Fugaku Katana

Nagasa: 72,2 cm Tsuka: 28,7 cm Gitae: Maru Motokasane: 7,4 mm Sakikasane: 5 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,4 cm Sori: 1,9 cm Materiál Nagasa: Oc... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
15 552 Kč
12 853 Kč
bez DPH
Číslo produktu:455
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 72,2 cm

Tsuka: 28,7 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 7,4 mm

Sakikasane: 5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Sori: 1,9 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/58-60 HRC

Bod vyvážení: 10,25 cm od Tsuby                           

Materiál Tsuky: Same a hovězí kůže

Sageo: teletina

Tsuba: ocel 7,7x8 cm

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Habaki: mosaz

Seppy: mosaz

Menuki: mosaz

Hmotnost: 1152 g

Příslušenství: textilní vak na meč

Tameshigiri: tatami, bambus

 

     Fugaku známá spíše jako Fuji, je nejvyšší a zřejmě taky nejznámější horou v Japonsku. Jedná se nejen o horu, ale také činnou sopku, která byla uctívána v mnoha náboženstvích včetně například Buddhismu, jako posvátnou. Těmi prvními, kterými byla uctívána byly Ainuové, tedy původní obyvatelé Japonska, kteří byli v minulosti z Japonska vytlačováni, vyhlazováni nebo asimilováni stejně jako například v Americe Indiáni.

 

Nagasa: Meč byl postaven na čepeli zn. Ryujin z oceli T10, v shinogi zukuri. Čepel byla diferenciálně kalena, což dokazuje výrazná linie kalení hamon, táhnoucí se po celé její délce přes kissaki střední délky. Kissaki se plynule zužuje, bez výrazného yokote. Hiraniku minimalizuje možnost poškození ostří, při střetu s tvrdými materiály na minimum. Díky bo-hi, je meč dokonale vyvážen a dobře ovladatelný.

Na nakago jsou gravírovány z jedné strany znaky pro Ryujin, nápis RYUJIN v klasické abecedě a sériové číslo meče. Z druhé strany je pak signatura kováře.

Saya: Pochva je dřevěná a byla pokryta černým, lesklým lakem. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya. Sageo z teletiny, mořené kaštanovou barvou byla  provlečena dřevěnou kurigatou a uvázána v klasickém stylu.

Tsuba: Záštita byla vyrobena z oceli ve stylu mokko, s vyobrazením hory Fugaku z jedné strany a drakem, ze strany druhé. Následně byla načerněna pro zabránění koroze. Habaki je z jednoho kusu mosazi, seppy měděné.

Tsuka: Rukojeť je po stranách potažena rejnočí kůží a opletena koženými šňůrkami v barvě sageo. Po stranách tsuky jsou umístěny mosazné menuki ve tvaru mečů, okolo kterých jsou obtočeni draci. Fuchi a Kashira jsou opět masivní ocelové odlitky v jednoduchém provedení.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz