Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Black Hawk Katana

Munenori Black Hawk Katana

Nagasa: 73,4 cm Tsuka: 30,7 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,8 mm Sakikassane:  5,6 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,8 cm (zvlášť brouš... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
18 794 Kč
18 794 Kč
bez DPH
Číslo produktu:446
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,4 cm

Tsuka: 30,7 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane:  5,6 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,8 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,9 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 13,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 7,6 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1208 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Jedná se o méně zdobenou, avšak snad neméně vzhlednou variantu velmi oblíbené Katany Hawk, která je již nekolik let v naší nabídce, jako jeden z nejprodávanějších mečů. U tohoto meče je oproti jeho předchůldci většina částí kování vyrobena z oceli. Meči dominuje především saya s  nádherně vybarvenou strukturou dřeva, mořeného hnědou barvou.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky masivní tloušťcě v motokassane, sakikasane a hiraniku, je mnohem masivnější, než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba cca 1:0,7.

     Po celé délce čepele se táhne hamon dvojitá ve stylu suguha, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signatura kováře). Meč je dodáván velmi ostře nabroušen.

Saya: Pochva meče byla vyrobena z dubového dřeva a následně namořena do hnědé barvy. Přibližně v jejím středu jsou na ní vyobrazení poletující ptáci. Pochva byla pokryta několika desítkami vrstev lesklého, transparentního laku. Pletená sageo z hovězí kůže, mořená do stejné barvy jako saya, byla provlečena dřevěnou kurigatou a následně uvázána okolo saya v tradičním stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Tsuba je ocelový odlitek s detailním vyobrazením sokola sedícího na větvi borovice. Seppy jsou vyrobeny z mosazi, stejně jako habaki a byly ručně doleštěny.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena hnědými, koženými šňůrami. Fuchi a kashira jsou opět černěné ocelové odlitky s detailním vyobrazením poletujících ptáků. Menuki z mosazi, ve tvaru ptáků, jsou umístěné po stranách tsuky. Tsukamaki byl prolakován, za účelem zvýšení odolnosti opletu při použití meče v praxi. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz