- Úvod
- KOJIRO line
- Kojiro Wather Dragon Wakizashi with bo hi
Kojiro Wather Dragon Wakizashi with bo hi
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Kojiro Wather Dragon Wakizashi with bo hiskladem v eshopu Blades.cz a Blades.sk13 838 Kč11 436 Kč bez DPH
Nagasa: 45,8 cm
Tsuka: 19 cm
Gitae: Maru
Motokassane: 7,5 mm
Sakikassane: 4,7 mm
Motohaba: 3,2 cm
Sakihaba: 2,4 cm
Sori: 1,2 cm
Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/58-60 HRC
Bod vyvážení: 6 cm od Tsuby
Materiál Tsuky: Same a bavlna
Sageo: bavlna
Tsuba: 8,6x8 cm (ocel)
Fuchi: ocel
Kashira: ocel
Hamaki: mosaz
Seppy: mosaz
Hmotnost: 816 g
Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), černý textilní vak na meč
Tameshigiri: tatami, zelený bambus
Nagasa: Meč byl postaven na čepeli zn. Ryujin z oceli T10, v shinogi zukuri. Čepel byla diferenciálně kalena, což dokazuje výrazná linie kalení hamon, táhnoucí se po celé její délce přes kissaki střední délky. Kissaki se plynule zužuje, bez výrazného yokote. Hiraniku minimalizuje možnost poškození ostří, při střetu s tvrdými materiály na minimum. Díky bo-hi, je meč dokonale vyvážen a dobře ovladatelný.
Na nakago jsou gravírovány z jedné strany znaky pro Ryujin, nápis RYUJIN v klasické abecedě a sériové číslo meče. Z druhé strany je pak signatura kováře.
Saya: Pochva z dubového dřeva byla pokryta mnoha vrstvami černého lesklého laku. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya při zasouvání meče. Jako sageo byla použita bavlněná šňůra, stejná jako pro tsukamaki, která byla provlečena dřevěnou kurigatou s mosaznými shitodome a následně uvázána v klasickém stylu.
Tsuba: Záštita je masivní, ocelový odlitek s vyobrazením draka v rozbouřeném moři, ze strany omote a hustými mraky na straně ura. Na čepeli je zajištěna dvěma mosaznými seppami. Habaki je opět jednoduchý mosazný odlitek.
Tsuka: Rukojeť byla vyrobena ze stejného materiálu jako saya. Po stranách byly nalepeny pruhy rejnočí kůže. Následně byla opletena černou, bavlněnou šňůrou ve stylu katatemaki. Menuki ve tvaru mečů, okolo kterých se obtáčí draci, byly odlity z mosazi a zdobí každou ze stran tsuky. Fuchi a kashira jsou masivní ocelové odlitky v jednoduchém provedení.