- Úvod
- BATTLE Line
- Munenori Wakizashi Dragon Eye San-mai gitae with hiraniku - samurajský meč
Munenori Wakizashi Dragon Eye San-mai gitae with hiraniku - samurajský meč
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Munenori Wakizashi Dragon Eye San-mai gitae with hiraniku - samurajský mečNa dotaz28 537 Kč23 584 Kč bez DPH
Nagasa: 50,9 cm
Tsuka: 21 cm
Gitae: San-mai
Motokassane: 8 mm
Sakikassane: 5,6 mm
Motohaba: 3,2 cm
Sakihaba: 2,4 cm
Kissaki: 3,8 cm (zvlášť broušené)
Sori: 1,4 cm
Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel
Bod vyvážení: 8,75 cm od Tsuby
Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže
Sageo: syntetické hedvábí
Tsuba: poměděná,zlacená a stříbřená mosaz
Fuchi: poměděná,zlacená a stříbřená mosaz
Kashira: poměděná,zlacená a stříbřená mosaz
Menuki: jantar
Seppy: mosaz
Hmotnost: 968 g
Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč
Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály
Drtivá většina mečů v San-mai gitae vyráběných v Číně, je ve skutečnosti vyrobena metodou svařovaného damašku. Jedná se o vložení jednoho dílu oceli s vysokým obsahem uhlíku, mezi dva díly oceli se středním obsahem uhlíku. Následně je takový paket několikrát přeložen a zkován do požadovaného tvaru. Značka Munenori nabízí skutečnou, nepřekládanou čepel v San-mai gitae, s použitím oceli 1095 pro kawagane a oceli 1045 pro shingane.
Hamon u tohoto meče je dobře viditelná. Celkově je meč i svým vzhledem velmi vydařený, a to především díky nádhernému jabaramaki v kombinaci s kousky jantaru, použitými jako menuki, které u mečů jiných značek uvidíte jen ztěží.
Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií.
Hamon ve stylu notare je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi masivní také díky hiranikua absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).
Saya: Černě lakované pochvě dominuje osazení koiguchi, kojiri a kurigaty býčím rohem. Krásným doplňkem, ladícím s pochvou je pak sageo ze syntetického hedvábí v kombinaci barev zlaté a černé, která je uvázána do tvaru motýla.
Tsuba: Záštita meče je z masivní mosazi, jakoby upletena z dračího těla. Vybrané prvky jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Habaki je mosazný stějně jako seppy.
Tsuka: Dřevěná rukojeť byla z obou stran potažena černě lakovanou kůží z Rejnoka a opletena ve stylu Kujirahire ajiromaki zuka, s použitím tenké, kožené šňůry. Tsukamaki bylo následně prolakováno pro zvýšení jeho pevnosti a trvanlivosti. Fuchi a kashira jsou stejně jako tsuba z mosazi, s detailním vyobrazením draků, zdobených zlacením a stříbřením. Menuki jsou poněkud neobvykle tvořeny dvěma kousky jantaru, představující oči draka. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi, jako tomu bylo u původních samurajských mečů.