Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
 1. Úvod
 2. BATTLE Line
 3. Munenori Tsubame Gaeshi Damascus Katana

Munenori Tsubame Gaeshi Damascus Katana

Délka: 102,5 cm Nagasa: 73 cm Tsuka: 29,2 cm Gitae: Maru Motokassane: 8 mm Sakikassane: 6 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,4 cm Kissaki: 3,8 cm (zvl... celý popis
Dostupnost
trvale nedostupné
24 535 Kč
20 277 Kč
bez DPH
Číslo produktu:207
Výrobce:Munenori
 • Kompletní specifikace
 • Munenori Tsubame Gaeshi Damascus Katana
  Munenori Tsubame Gaeshi Damascus Katana
  trvale nedostupné
  24 535 Kč
  20 277 Kč bez DPH
Kompletní specifikace

Délka: 102,5 cm

Nagasa: 73 cm

Tsuka: 29,2 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 8 mm

Sakikassane: 6 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 3,8 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,8 cm

Materiál Nagasa: 10x přeložená ocel kombinace ocelí 1095 a 1045/cca 58 HRC

Bod vyvážení: 14,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: syntetické hedvábí

Tsuba: 702x608 cm (ocel)

Fuchi: stabilizovaný kořen javoru

Kashira: stabilizovaný kořen javoru

Menuki:vltavíny

Seppy: mosaz

Kojiri, Koiguchi a Kurigata: stabilizovaný kořen javoru

Hmotnost bez saya: 1,3 kg

Příslušenství: zelený, brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)

Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály

 

Motokasane 8 mm: ANO Hiraniku: ANO Haniku: ANO

 

Při výrobě tohoto meče byl kladen důraz jak na neobvyklý vzhled, za použití neobvyklých materiálů, tak na jeho funkčnost. Meči tak svým vzhledem dominují především prvky vyrobené ze stabilizovaného kořene javoru, který je však díky svým vlastnostem i velmi funkčním materiálem, zvyšujícím odolnost a snižujícím opotřebení koshirae.

Velmi neobvyklým je také použití malých vltavínů, jako menuki, které působí pod tsukamaki stejné barvy velmi nenápadně, ovšem nijak nesnižují použitelnost meče v praxi. Naopak si i v budoucnu udrží svůj vzhled a odstín, na rozdíl, od jakéhokoliv kovu.

Celkově tedy meč vypadá spíše zdobněji, než praktičtěji, ovšem svým vzhledem pouze klame!

 

Nagasa: Čepel tohoto meče je opravdu velmi masivní, což dokazuje i jeho celková hmotnost bez saya, tedy 1,3 kg. Přes svou vysokou hmotnost je však stále dobře vyvážen, což dokazuje i bod vyvážení pod hranicí 15 cm od tsuby, kdy již meč začíná být hůře ovladatelný.

Jedná se o kombinaci oceli s vysokým a středním obsahem uhlíku, tedy 1095 a 1045. Díky desetinásobnému přeložení a prokování ocelí byla maximálně zvýšena houževnatost takto vzniklé čepele, s nádhernou a dobře viditelnou hadou. Hamon ve stylu notare je viditelná po celé délce čepele i na kissaki délky chu. Na nakago jsou vygravírovány mei a kanji pro Munenori.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva. Koiguchi, kojiri a kurigata byly vytvořeny ze stabilizovaného kořene javoru, díky čemuž je podstatně zvýšena pevnost a odolnost pochvy v těch to důležitých bodech. Danou úpravou působí saya díky nádherné kresbě stabilizovaného dřeva velmi dekorativně. Vše skvěle dokresluje pololesklá sageo ze syntetického hedvábí, uvázána v tzv. stylu motýla.

Tsuba: Ocelová záštita ve stylu nane-katu-gata je velmi masivní, s mnoha detaily dlouhých listů a vlaštovek, poletujícími mezi nimi. Vlaštovky byly zvýrazněny zlacením. Habaki byl vyroben z masivní mosazi a dekorován pilováním a znaky v katakaně.

Tsuka: Rukojeť meče je tradičně dřevěná, potažena černě lakovanou same a opletena zelenou, koženou šňůrou, ve stylu hiramaki. Jako menuki byly použity malé vltavíny. Tsukamaki byl prolakován pro větší trvanlivost a odolnost, při použití meče v praxi. Fuchi i kashira jsou vyrobeny opět ze stabilizovaného kořene javoru s nádhernou kresbou a dokonale tak ladí s ostatními díly koshirae.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz