Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Tóngshi Katana

Munenori Tóngshi Katana

Nagasa: 72,4 cm Tsuka: 30,9 cm Gitae: Maru Motokasane: 8 mm Sakikasane: 5,7 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,8 cm Sori: 1,9 cm Mater... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
28 875 Kč
28 875 Kč
bez DPH
Číslo produktu:410
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 72,4 cm

Tsuka: 30,9 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 8 mm

Sakikasane: 5,7 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,8 cm

Sori: 1,9 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/58-62 HRC

Bod vyvážení: 12,75 cm od Tsuby                           

Materiál Tsuky: prolakovaná hovězí kůže

Sageo: teletina

Tsuba: mosaz

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Habaki: mosaz

Seppy: mosaz

Menuki: mosaz

Koiguchi: roh vodního buvola

Kojiri: mosaz

Kurigata: mosaz

Tsuno-gae: mosaz

Hmotnost: 1344 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Lvi, jsou jako strážci v Číně prezentováni už od dob dynastie Han (206-220 př.nl.). Byli umísťováni například před chrámy a domy vládců a šlechty vždy ve dvou, symbolizující tak princip Jin a Jang. Vpravo při pohledu na vstup, byl umístěn samec držící pod tlapou ozdobný míč, vlevo pak samice, krotící opět tlapou své hravé mládě.

     Lvi byli vytvořeni v nadživotní velikosti většinou z dekoračních kamenů (např. mramoru). Jednalo se o tzv. kamenné lvy, neboli ShiShi. Před paláci těch nejbohatších vládců však byli umístěni lvi odlití z bronzu, neboli Tóngshi. Velkou část z nich je možno spatřit v takzvaném Zakázaném městě.

 

Nagasa: Čepel z oceli T10 byla vykována v shinogi-zukuri a gitae maru bez bo-hi. Jak si můžete všimnout z parametrů výše, meč je poměrně těžký díky masivnímu kování a rukojeti, díky čemuž však byl výrazně posunut bod vyvážení směrem k tsubě a při jeho uchopení tedy působí výrazně lehčeji, než je tomu u podstatně lehčích, hůře vyvážených mečů.

Po celé délce čepele se táhne nádherná, výrazná hamon ve stylu hitacura. Kissaki byl broušen zvlášť s výrazným yokote. na nakago jsou gravírovány znaky pro "Munenori".

Saya: Pochva je z dubového dřeva, osazena mosaznými prvky v kombinaci s rohem vodního buvola. Dřevěná část byla černě lazurována a následně spolu s koiguchi vytvořeného z rohu vodního buvola, pokryta mnoha vrstvami lesklého transparentního laku.

Okolo saya je uvázána sageo z teletiny mořené černou barvou. Ta byla nejprve provlečena mosaznou kurigatou s patinováním a dvěma shitodome ze světlé mosazi, poté pak uvázána v klasickém stylu.

Masivní kojiri na konci saya je opět z mosazi s patinováním, ladící tak s kurigatou ve stejném provedení. Kaerizuno ve světlém provedení, tak skvěle dolňuje stejně světlé shitodome v kurigatě.

Tsuba: Masivní záštita ve tvaru mokko (čtyřlístek), s detailním vyobrazením stylyzovaného lva byla odlita z mosazi s následnou povrchovou úpravou černou a stříbrnou barvou. Seppy jsou u tohoto meče velmi specifického a neobvyklého tvaru, provedení a tloušťky. Stejně jako například kovové prvky pochvy jsou na tomto meči velmi výjimečnými prvky, které se na replikách samurajských mečů běžně nepoužívají.

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla po stranách potažena kůží z hroznýše královského a poté opletena tenkými koženými šňůrkami. Oplet byl následně prolakován pro vysokou odolnost při použití meče v praxi. Mosazné menuki ve tvaru lvů, zdobí každou ze stran tsuky. Fuchi a Kashira jsou opět z černěné mosazi, s detailním vyobrazením lvů.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz