- Úvod
- BATTLE Line
- Munenori Tóngshi Katana
Munenori Tóngshi Katana
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Munenori Tóngshi KatanaNa dotaz28 875 Kč28 875 Kč bez DPH
Nagasa: 72,4 cm
Tsuka: 30,9 cm
Gitae: Maru
Motokasane: 8 mm
Sakikasane: 5,7 mm
Motohaba: 3,2 cm
Sakihaba: 2,3 cm
Kissaki: 3,8 cm
Sori: 1,9 cm
Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/58-62 HRC
Bod vyvážení: 12,75 cm od Tsuby
Materiál Tsuky: prolakovaná hovězí kůže
Sageo: teletina
Tsuba: mosaz
Fuchi: mosaz
Kashira: mosaz
Habaki: mosaz
Seppy: mosaz
Menuki: mosaz
Koiguchi: roh vodního buvola
Kojiri: mosaz
Kurigata: mosaz
Tsuno-gae: mosaz
Hmotnost: 1344 g
Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)
Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály
Lvi, jsou jako strážci v Číně prezentováni už od dob dynastie Han (206-220 př.nl.). Byli umísťováni například před chrámy a domy vládců a šlechty vždy ve dvou, symbolizující tak princip Jin a Jang. Vpravo při pohledu na vstup, byl umístěn samec držící pod tlapou ozdobný míč, vlevo pak samice, krotící opět tlapou své hravé mládě.
Lvi byli vytvořeni v nadživotní velikosti většinou z dekoračních kamenů (např. mramoru). Jednalo se o tzv. kamenné lvy, neboli ShiShi. Před paláci těch nejbohatších vládců však byli umístěni lvi odlití z bronzu, neboli Tóngshi. Velkou část z nich je možno spatřit v takzvaném Zakázaném městě.
Nagasa: Čepel z oceli T10 byla vykována v shinogi-zukuri a gitae maru bez bo-hi. Jak si můžete všimnout z parametrů výše, meč je poměrně těžký díky masivnímu kování a rukojeti, díky čemuž však byl výrazně posunut bod vyvážení směrem k tsubě a při jeho uchopení tedy působí výrazně lehčeji, než je tomu u podstatně lehčích, hůře vyvážených mečů.
Po celé délce čepele se táhne nádherná, výrazná hamon ve stylu hitacura. Kissaki byl broušen zvlášť s výrazným yokote. na nakago jsou gravírovány znaky pro "Munenori".
Saya: Pochva je z dubového dřeva, osazena mosaznými prvky v kombinaci s rohem vodního buvola. Dřevěná část byla černě lazurována a následně spolu s koiguchi vytvořeného z rohu vodního buvola, pokryta mnoha vrstvami lesklého transparentního laku.
Okolo saya je uvázána sageo z teletiny mořené černou barvou. Ta byla nejprve provlečena mosaznou kurigatou s patinováním a dvěma shitodome ze světlé mosazi, poté pak uvázána v klasickém stylu.
Masivní kojiri na konci saya je opět z mosazi s patinováním, ladící tak s kurigatou ve stejném provedení. Kaerizuno ve světlém provedení, tak skvěle dolňuje stejně světlé shitodome v kurigatě.
Tsuba: Masivní záštita ve tvaru mokko (čtyřlístek), s detailním vyobrazením stylyzovaného lva byla odlita z mosazi s následnou povrchovou úpravou černou a stříbrnou barvou. Seppy jsou u tohoto meče velmi specifického a neobvyklého tvaru, provedení a tloušťky. Stejně jako například kovové prvky pochvy jsou na tomto meči velmi výjimečnými prvky, které se na replikách samurajských mečů běžně nepoužívají.
Tsuka: Dřevěná rukojeť byla po stranách potažena kůží z hroznýše královského a poté opletena tenkými koženými šňůrkami. Oplet byl následně prolakován pro vysokou odolnost při použití meče v praxi. Mosazné menuki ve tvaru lvů, zdobí každou ze stran tsuky. Fuchi a Kashira jsou opět z černěné mosazi, s detailním vyobrazením lvů.