Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori San-mai Tiger Katana

Munenori San-mai Tiger Katana

  Nagasa: 73,3 cm Tsuka: 30,5 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,5 mm Sakikassane: 5 mm Motohaba: 3,25 cm Sakihaba: 2,4 cm Kissaki: 4,1 cm (zvlášť brouš... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
26 828 Kč
26 828 Kč
bez DPH
Číslo produktu:300
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

 

Nagasa: 73,3 cm

Tsuka: 30,5 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,5 mm

Sakikassane: 5 mm

Motohaba: 3,25 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 4,1 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,9 cm

Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel/cca 60 HRC

Bod vyvážení: 13,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a prolakovaná bavlna

Sageo: bavlna

Tsuba: 8,2 cm - zlacená a stříbřená mosaz

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Menuki: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost bez saya: 1173 g

Příslušenství: brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)

Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály

 

     Tygr je v asijských zemích velmi uctívaným zvířetem, pro svou velikost a sílu. Je považován za mocného ochránce a je národním zvířetem několika asijských zemí. Je protikladem draka a často je zobrazován, jak s ním svádí věčný boj. Ani jeden z těchto tvorů však nikdy není vítězem, protože oba jsou příliš silní. Možná právě na základě této skutečnosti vzniknul název známého filmu "Tygr a drak".

     Tygr je přiřazován k síle jin, zatímco drak k síle jang. V některých vyobrazeních pak tato stvoření reprezentují protikladné roční období nebo světové strany, přičemž tygr je spojován se západem a podzimem, zatímco drak s východem a jarním obdobím.

 

Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií.

Hamon je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi masivní také díky hiranikua absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a dekorována osazením koiguchi, kojiri a kurigaty z buvolího rohu. Následně byla dřevěná část několikrát pokryta černým gravexem. Hrubě pletená, bavlněná šňůra byla provlečena kurigatou bez shitodome a následně uváznána okolo saya  v tradičním stylu.

 

Tsuba: Kruhová tsuba ve stylu sukashi byla odlita z mosazi, s vyobrazením číhajícího tygra, přičemž jednotlivé části tsuby byly zvýrazněny zlacením a stříbřením. Oozdobný habaki je odlit z jednoho kusu mosazi. Seppy jsou taktéž mosazné.

 

Tsuka: Rukojeť byla po stranách potažena same a opletena pletenou, bavlněnou šňůrou, ve stylu katatemaki. Mosazné menuki ve tvaru kopí yari, byly umístěny po stranách tsuky. Fuchi a Kashira jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba s vyobrazením zlacených tygrů. Čepel meče je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Hodnocení 0
Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.