Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Sakura Dragon Katana

Munenori Sakura Dragon Katana

Nagasa: 72,9 cm Tsuka: 30,6 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,8 mm Sakikassane:  5,7 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,3 cm (zvlášť brouš... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
32 092 Kč
32 092 Kč
bez DPH
Číslo produktu:301
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 72,9 cm

Tsuka: 30,6 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane:  5,7 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,3 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,8 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 12,25 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: umělé vlákno

Tsuba: 8x7 cm (zlacená a stříbřená mosaz)

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Menuki : mosaz

Seppy: měď

Saya: dubové dřevo, býčí roh a same

Hmotnost: 1288 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokasane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikasane a sakihaba 1:0,7, ale také dlouhé rukojeti a masivnímu kování.

     Po celé délce čepele se táhne nádherná, velmi výrazná hamon ve stylu hitacura, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori. I čepel tohoto meče, stejně jako čepele ostatních mečů zn. Munenori má mírnou hiraniku.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva. Koiguchi, kojiri a kurigata byly vyřezány z býčího rohu. Dřevěná část byla potažena rejnočí kůží, pokryta černým lakem a následně obroušena. Nakonec byla celá saya pokryta několika desítkami vsrtev lesklého, transparentního laku. Široká masívní, hrubě pletená sageo z umělého vlákna v broznzové barvě byla provlečena kurigatou bez shitodome a následně uvázána okolo saya v klasickém stylu.

Tsuba: Záštita je odlita z poměděné mosazi s vyobrazením draka. Vybrané prvky byly zvýrazněny zlacením a stříbřením. Seppy jsou měděné. Habaki je masivní mosazný odlitek s hrubým povrchem.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena černě lakovanou rejnočí kůží. Poté byla opletena koženými šňůrami ve stylu katatemaki a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou opět mosazné odlitky s detailním vyobrazením zlatých draků mezi stříbrnými mraky. Menuki jsou odlity z černěné mosazi ve tvaru větviček se zlatými sakurovými květy. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz