Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Oni San-mai Gitae

Munenori Katana Oni San-mai Gitae

Nagasa: 73 cm Tsuka: 30,3 cm Gitae: San-mai Motokasane: 8 mm Sakikasane:  5,2 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené)... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
30 495 Kč
30 495 Kč
bez DPH
Číslo produktu:098
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73 cm

Tsuka: 30,3 cm

Gitae: San-mai

Motokasane: 8 mm

Sakikasane:  5,2 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,8 cm

Materiál NagasaKawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel

Bod vyvážení: 12,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a teletina

Sageo: teletina

Tsuba: mosaz

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: měď

Hmotnost bez saya: 1333 g

Příslušenství: brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Je zajímavé, že i v Japonské mytologii existují stvoření velmi podobné, jak svým vzhledem, tak i působením, samotným ďáblům. Tito démoni, duchové, lidožrouti nebo také trollové, nejčastěji vyobrazeni s modrou, či rudou kůží, dlouhými drápy a rohy, jsou nazýváni „ONI“.

     I když byly tyto bytosti zpočátku spojovány s tím největším zlem a označovány mimo jiné jako vykonavatelé trestů, na hříšnících, kteří se dostali do pekla, postupem času začaly být spojovány také s dobrem a považovány za jakési ochránce lidí. Jejich podobizny jsou proto používány jak v Japonském folklóru jako masky při nejrůznějších oslavách, tak na střechách budov, jako obdoba chrličů, oddělujících budovy od okolního světa a chránící je tak před zlem zvenčí. Stejně tak i démon vyobrazený na Tsubě tohoto meče chrání bojovníka, který jej nosí.

 

Nagasa: Jako již tradičně u mečů této značky je čepel velmi masivní, stejně jako tomu bylo u čepelí původních Japonských mečů, s mírnou hiraniku(plnou masou čepele od shinogi k ha). Takováto konstrukce čepele a její provedení zajišťuje, že při střetu čepele s tvrdšími materiály nedochází k tak velké deformaci ostří, jako je tomu u některých dnešních replik samurajských mečů bez hiraniku nebo haniku.

     Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori.

Saya: Černě lakované pochvě vévodí osazení koiguchi, kojiri a kurigaty býčím rohem. Krásným doplňkem, ladícím s pochvou je pak mahagonově mořená, kožená sageo protažená kurigatou a uvázána  okolo saya v tradičním stylu. Kůže byla po moření ošetřena včelím voskem pro zvýraznění barvy a konzervaci.

Tsuba: Tsuba je mosazný odlitek, který byl následně poměděn a patinován. V závěru pak byly jednotlivé prvky zvýrazněny zlatou a stříbrnou barvou. Naleznete na ní detailní vyobrazení démona Oni. Habaki je odlit z jednoho kusu mosazi, s ozdobným pilováním a Čínskými znaky. Seppy jsou měděné, přičemž na čelní seppě je několik výbrusů, zhotovených za účelem zvýraznění a především zpřístupnění některých prvků tsuby.

Tsuka: Rukojeť byla po stranách potažena same. Tsukamaki byl proveden prostřednictvím ito z teletiny mořené v barvě mahagonového dřeva, ve stylu hinerimaki a následně prolakován, pro větší pevnost a odolnost při použití meče v praxi. Kožený tsukamaki, stejně jako sageo v barvě načervenalého mahagonového dřeva tak evokuje démonovu kůži. Fuchi a Kashira jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba a navzájem se tak doplňují. Menuki z mosazi jsou ve tvyru naginat. Čepel meče je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz