Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Hawk

Munenori Katana Hawk

  • TOP produkt
  • Doprava ZDARMA

Nagasa: 73,3 cm Tsuka: 30,6 cm Gitae: Maru Motokasane: 7,7 mm Sakikasane:  5,7 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,4 cm Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušen... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
21 294 Kč
21 294 Kč
bez DPH
Číslo produktu:286
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,3 cm

Tsuka: 30,6 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 7,7 mm

Sakikasane:  5,7 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 13 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a hovězí kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 8,6x7,8 cm (mosaz)

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1278 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Tokugawa Iejasu byl snad největším válečníkem v Japonsku. Jednou z jeho největších vášní bylo sokolnictví. Tokugawa považoval sokolnictví za vynikající školení pro Bushi. Věřil, že sokolnictví pomáhá pochopit, pravý duch Bushido.

     U Katany Hawk zn. Munenori bylo vsazeno na kombinaci kůže a barevných kovů, díky čemuž působí tento meč velmi zdobně. Také čepel tohoto meče je velmi dobře vyvedena, s viditelnou dvojitou hamon ve stylu notare, táhnoucí se po celé délce čepele od nakago až ke kissaki. Samozřejmě ani zde není vzhled nadřazen jeho funkčnosti, takže masivní čepel obsahuje i mírné hiraniku a kožené tsukamaki ve stylu Katatemaki, je již tradičně prolakováno za účelem dosažení větší pevnosti a trvanlivosti.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10v shinogi-zukuri. Díky tloušťce v motokasane, sakikasane a mírnému hiraniku, je mnohem masivnější než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7.

Po celé délce čepele se táhne hamon ve stylu notare, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a několikrát přelakována černým, lesklým lakem. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí. Okolo saya byla uvázána hnědá, kožená sageo v klasickém stylu.

Tsuba: Záštita je masivní mosazný odlitek s detailním vyobrazením Jestřába sedícího na borovici. Vybrané prvky jsou zvýrazněny pokovováním ve zlaté a stříbrné barvě. Seppy jsou vyrobeny z mosazi, stejně jako habaki. Obojí bylo ručně doleštěno.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena hnědou, koženou ito ve stylu Katatemaki a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou opět odlity z mosazi, stejně jako tsuba. Jestřábi, kteří jsou na nich vyobrazeni jsou zdobeni pokovováním ve zlaté a stříbrné barvě. Menuki tvoří další dva jestřábi, ze stejných materiálů, jako kování meče. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi, jako tomu bylo i u původních samurajských mečů.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz