Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Bamboo

Munenori Katana Bamboo

Nagasa: 72,9 cm Tsuka: 30,6 cm Gitae: Maru Motokasane: 7,9 mm Sakikasane: 5,5 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,4 cm Sori: 1,8 cm Mat... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
26 307 Kč
26 307 Kč
bez DPH
Číslo produktu:412
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 72,9 cm

Tsuka: 30,6 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 7,9 mm

Sakikasane: 5,5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,4 cm

Sori: 1,8 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/58-62 HRC

Bod vyvážení: 13 cm od Tsuby                           

Materiál Tsuky: Same a prolakovaná hovězí kůže

Sageo: hovězí kůže

Tsuba: mosaz

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Habaki: mosaz

Seppy: měď

Menuki: mosaz

Hmotnost: 1129 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

Nagasa: Čepel z oceli T10 byla vykována v shinogi-zukuri a gitae maru bez bo-hi. Jak si můžete všimnout z parametrů výše, meč je poměrně těžký díky masivnímu kování a rukojeti, díky čemuž však byl výrazně posunut bod vyvážení směrem k tsubě a při jeho uchopení tedy působí lehčeji, než je tomu u podstatně lehčích, hůře vyvážených mečů.

Po celé délce čepele se táhne nádherná, výrazná hamon ve stylu hitacura. Kissaki byl broušen zvlášť s výrazným yokote. na nakago jsou gravírovány znaky pro "Munenori".

Saya: Dřevěná část pochvy byla černě lakována. Ve svém středu je vykládána perletí s vyobrazením bambusových výhonků. Nakonec byla celá několikrát přelakována lesklým, transparentním lakem. Okolo saya je uvázána sageo, upletená z plochých kožených šňůr, mořených do černé a zelené barvy.

Tsuba: Masivní, mosazná záštita z jedné strany detailně vyobrazuje bambus rostoucí mezi drobnými květy, z druhé strany je pak bambus nahrazen rozkvetlou sakurou. Seppy jsou vyrobeny z mědi, habaki pak z mosazi.

Tsuka: Rukojeť je po stranách potažena černě lakovanou rejnočí kůží a opletena tenkými koženými šňůrkami, které byly namořeny na zeleno. Celý tsukamaki byl následně několikrát prolakován pro vysokou odolnost při použití meče v praxi. Poniklované, mosazné menuki ve tvaru draků, zdobí každou ze stran tsuky. Fuchi a Kashira jsou opět ze zlacené a stříbřené mosazi, s vyobrazením kvetoucích sakurových větviček.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz