Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
 1. Úvod
 2. BATTLE Line
 3. Munenori Daimjó Katana San-mai gitae

Munenori Daimjó Katana San-mai gitae

  Nagasa: 73,4 cm Tsuka: 30,7 cm Gitae: San-mai Motokassane: 9 mm Sakikassane:  5 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,35 cm Kissaki: 3,5 cm (zvlášť brou... celý popis
Dostupnost
trvale nedostupné
35 322 Kč
29 192 Kč
bez DPH
Číslo produktu:248
Výrobce:Munenori
 • Kompletní specifikace
 • Munenori Daimjó Katana San-mai gitae
  Munenori Daimjó Katana San-mai gitae
  trvale nedostupné
  35 322 Kč
  29 192 Kč bez DPH
Kompletní specifikace

 

Nagasa: 73,4 cm

Tsuka: 30,7 cm

Gitae: San-mai

Motokassane: 9 mm

Sakikassane:  5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,35 cm

Kissaki: 3,5 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2,1 cm

Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel

Bod vyvážení: 13 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: kůže

Tsuba: ocel

Fuchi:zinková slitina

Kashira: zinková slitina

Menuki: stříbřená mosaz

Seppy: stříbřená mosaz

Hmotnost: 1336 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Daimjóové byli ve starém Japonsku prakticky vládnoucí třídou. Formálně byli sice podřízeni Shogunovi, ale díky tomu, že vládli jednotlivým územím, na které bylo celé Japonsko rozděleno, byli skutečnými pány, alespoň na těchto svých daných územích právě Daimjóové. Jedním z takových Daimjó nebyl nikdo jiný, než IejasuTokugawa, který nakonec celé Japonsko sjednotil, po vítězství v bitvě u Sekigahary a stal se tak skutečným vládnoucím Shogunem.

     Tento meč je hoden právě takovéhoto Daijmjó (v překladu „Velké jméno“). Masivní čepel v San-maigitae, plná, ocelová tsuba, dokonale chránící ruce bojovníka a přesto velmi zdobný vzhled, neubírající meči na funkčnosti. To je Munenori Katana Daijmjó…

 

Nagasa: Čepel v shinogizukuri byla vykována v san-maigitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií.

Hamon ve stylu notare je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi masivní také díky hiranikua absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Pochva je celkově velmi výrazná a zdobná, díky jejímu potažení rejnočí kůží. Koiguchi, kojiri a kurigata jsou tvořeny býčím rohem. Na saya je uvázána sageo z pletené kůže mořené do barvy ebenového dřeva, protažená mosaznými shitodome.

 

Tsuba: Záštita meče je odlita z oceli, s vyobrazením osmi nakago, překrývajícími se přes sebe. Habaki je masivní dvojitý mosazný dolitek, zdobený pilováním a stříbřením. Skvěle konstrastuje se stříbřenými seppami.

 

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla z obou stran potažena kůží z Rejnoka a opletena ve stylu Kujirahireajiromakizuka, s použitím tenké, kožené šňůry, mořené stejně jako sageo do barvy mahagonového dřeva. Tsukamaki bylo následně prolakováno pro zvýšení jeho pevnosti a trvanlivosti. Fuchi a kashira jsou masivní, zinkové odlitky dekorovány jednoduchými drážkami. Menuki jsou ze stříbřené mosazi, ve tvaru draků. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi, jako tomu bylo u původních samurajských mečů.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.