Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Battle Wakizashi

Munenori Battle Wakizashi

  • TOP produkt
  • Doprava ZDARMA

Nagasa: 51 cm Tsuka: 20,5 cm Gitae: Maru Motokasane: 7,5 mm Sakikasane:  5,4 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,2 cm (zvlášť broušený)... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
14 587 Kč
14 587 Kč
bez DPH
Číslo produktu:343
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 51 cm

Tsuka: 20,5 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 7,5 mm

Sakikasane:  5,4 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,2 cm (zvlášť broušený)

Sori: 1,4 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 8,75 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 7,8 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Seppy: mosaz

Hmotnost: 925 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), modrý, brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Wakizashi Battle je kratší verzí Battle Katany tvořící s ní tzv. pár Daisho. Meč byl celkově navržen pro těžkou praxi, s využitím masivní čepele, ocelového kování a koženého tsukamaki, které bylo několikrát přelakováno pro maximální trvanlivost.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky silnému motokasane a sakikasane, je mnohem masivnější, než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba cca 1:0,7.

Po celé délce čepele se táhne hamon ve stylu suguha, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signatura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně černě, matně přelakována. Černá, kožená sageo, byla provlečena dřevěnou kurigatou a následně uváznána okolo saya v tradičním stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Tsuba je masivní odlitek z uhlíkové oceli, s vyobrazením ptáků poletujících nad rozkvetlou loukou. Má kruhový tvar, s několika děkorativními výřezy na jedné ze stran. Seppy zajišťující tsubu, jsou vyrobeny z mosazi, stejně jako jednoduchý habaki s drobným.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena černou, koženou šňůrou, ve stylu kumiagemaki, s následným prolakováním tsukamki pro větší odolnost. Fuchi a kashira jsou opět černěné ocelové odlitky s detailním vyobrazením poletujících ptáků. Měděné menuki ve tvaru draků, jsou umístěné po stranách tsuky pod koženým opletem. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz