Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. KOJIRO line
  3. Kojiro T10 Musashi Katana

Kojiro T10 Musashi Katana

Nagasa: 72 cm Tsuka: 27,7 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,6 mm Sakikassane:  4,7 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,2 cm Sori: 1,7 cm Materiál Nagasa: Oc... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
12 371 Kč
10 224 Kč
bez DPH
Číslo produktu:329
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 72 cm

Tsuka: 27,7 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,6 mm

Sakikassane:  4,7 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,2 cm

Sori: 1,7 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/58-60 HRC

Bod vyvážení: 13 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a bavlna

Sageo: bavlna

Tsuba: 7,6 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Hamaki: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1092 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus

 

     Myiamoto Musashi byl snad nejznámějším Japonským šermířem všech dob. Současník Jagju Munenoriho, který založil Ni Ten Ichi Ryu (školu dvou mečů), zvítězil ve více než 60 soubojích na život a na smrt a na sklonku svého života sepsal Go Rin No Sho (knihu pěti kruhů).

 

Nagasa: Meč byl postaven na čepeli zn. Ryujin z oceli T10, v shinogi zukuri. Čepel byla diferenciálně kalena, což dokazuje výrazná linie kalení hamon, táhnoucí se po celé její délce přes kissaki střední délky. Kissaki se plynule zužuje, bez výrazného yokote. Hiraniku minimalizuje možnost poškození ostří, při střetu s tvrdými materiály na minimum.  Skvělé vyvážení meče, ocení především ti zákazníci, kteří hodlají meč častěji používat po delší dobu.

Na nakago jsou gravírovány z jedné strany znaky pro Ryujin, nápis RYUJIN v klasické abecedě a sériové číslo meče. Z druhé strany je pak signatura kováře.

Saya: Pochva z dubového dřeva byla pokryta mnoha vrstvami černého, polomatného laku s vysokou odolností proti opotřebení. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya při zasouvání meče. Jako sageo byla použita bavlněná šňůra, stejná jako pro tsukamaki, která byla černě namořena, provlečena dřevěnou kurigatou a mosaznými shitodome a následně uvázána v klasickém stylu.

Tsuba: Záštita je masivní, ocelový odlitek ve tvaru znaků rodu Myiamoto. Na čepeli je zajištěna dvěma mosaznými seppami. Habaki je opět jednoduchý mosazný odlitek.

Tsuka: Rukojeť byla vyrobena ze stejného materiálu jako saya. Po stranách byly nalepeny pruhy rejnočí kůže. Následně byla opletena černou, bavlněnou šňůrou ve stylu katatemaki. Menuki ve tvaru mečů, okolo kterých se obtáčí draci, byly odlity z mosazi a zdobí každou ze stran tsuky. Fuchi a kashira jsou masivní ocelové odlitky v jednoduchém provedení.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz