Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Gold Sparrow San-mai Wakizashi

Gold Sparrow San-mai Wakizashi

Nagasa: 50,6 cm Tsuka: 20,5 cm Gitae: San-mai Motokasane: 7,9 mm Sakikasane:  6 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,4 cm Kissaki: 4 cm (zvlášť broušené... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
22 331 Kč
22 331 Kč
bez DPH
Číslo produktu:252
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 50,6 cm

Tsuka: 20,5 cm

Gitae: San-mai

Motokasane: 7,9 mm

Sakikasane:  6 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 4 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,4 cm

Materiál NagasaKawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel/cca 60 HRC

Bod vyvážení: 8,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a prolakovaná kůže

Sageo: hovězí kůže

Tsuba: mosaz

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Menuki: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 879 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Kombinace zlaté a černé je osvědčenou kombinací barev, která snad nikoho neurazí. Navíc pokud jsou prvky ve zlaté barvě z masivního kovu, tedy ne pouze pokovované, stávají se i praktickým prvkem na meči, který se jeho používáním neopotřebuje a vzhled meče se s postupem času mění jen minimálně.

     Gold Sparrow Wakizashi je meč v základu poměrně strohý, s masivní čepelí a kováním, které skvěle zlepšuje jeho vyvážení. Tedy s důrazem spíše na jeho funkčnost, čemuž odpovídá i nižší cena, oproti jiným mečům se stejně výkonnými čepelemi v dané kategorii. Ovšem právě ony mosazné prvky, které byly z části nebo úplně vyleštěny mu dodávají na luxusu.

Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. 

     Hamon je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi odolná také díky mírnému hiraniku a absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Pochva byla vyrobena z dubového dřeva a pokryta černým, strukturovaným lakem. Jako sageo byla použita pletená šňůra z hovězí kůže, mořena v barvě ebenového dřeva s následným navoskováním. Provlečena byla dřevěnou kurigatou bez shitodome. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Záštita meče je masivní, mosazný odlitek s vyobrazením poletujících vrabců, nad kvetoucími sakurami. Habaki a seppy jsou taktéž mosazné a leštěné do vysokého lesku, stejně jako obvod tsuby.

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla z obou stran potažena černě lakovanou kůží z Rejnoka a opletena černými, koženými šňůrami s následným prolakováním, pro zajištění pevnosti opletu. Fuchi kashira a jsou stejně jako tsuba z masivní mosazi, s detailním vyobrazením dravce na kashiře a větví borovice na fuchi. Menuki po stranách tsuky jsou odlity do tvaru ptáků s roztaženými křídly. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi, jako tomu bylo u původních samurajských mečů.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz