Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. KOJIRO line
  3. Kojiro Katana Kyiochime

Kojiro Katana Kyiochime

Nagasa: 73,1 cm Tsuka: 28,4 cm Gitae: Maru Motokasane: 8 mm Sakikasane: 6 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsah... celý popis
Dostupnost
skladem v eshopu Blades.cz
16 365 Kč
16 365 Kč
bez DPH
Číslo produktu:255
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,1 cm

Tsuka: 28,4 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 8 mm

Sakikasane: 6 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku 1095/58-62 HRC

Bod vyvážení: 14 cm od Tsuby                           

Materiál Tsuky: Same a prolakovaná kozinka

Sageo: teletina

Tsuba: zlacená a stříbřená mosaz

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Habaki: mosaz

Seppy: měď

Menuki: mosaz

Hmotnost: 1,2 kg

Příslušenství: textilní vak na meč

Tameshigiri: tatami, bambus

 

!Vzhledem k tomu, že se nejedná o linkovou výrobu, mohou se jednotlivé rozměry mírně lišit!

 

     Kyiochime byla zámožnou vdovou po správci vesnice Shoji. Její rodina poskytovala přístřeší mnichům, putujícím do nedaleké svatyně asketických praktik. Jednoho dne tudy procházel i mnich Anchin, který byl velmi pohledný, stejně jako Kiyohime a oba se do sebe zamilovali. Mnich si však vzápětí uvědomil svou chybu a neslučitelnost takového projevu citů s mnišským posláním a rozhodnul se pokračovat v cestě do kláštera. Uražená a rozčílená Kiyohime se vydala za ním. Mnich se jí snažil uniknout lodí přes řeku, ale Kiyohime za ním skočila do vody a snažila se jej dohnat, což se jí nedařilo. Její vztek byl však tak silný a touha po pomstě tak velká, že se v jednu chvíli proměnila v draka s hadím tělem a mnicha začala pomalu dohánět. Mnich vyskočil z lodi na břeh a dal se na útěk. Celý vyčerpaný dorazil do kláštera, kde požádal o azyl a mniši jej schovali pod obrovský zvon. Když drak do chrámu dorazil, nemohl zprvu mnicha nalézt, ale jak kroužil okolo zvonu, cítil jeho pach. Svým hadím tělem nemohl velký zvon odvalit a tak ze své tlamy nechal vyšlehnout plameny. Ty nakonec zvon roztavily a Anchin zaživa uhořel

 

Nagasa: Čepel z oceli 1095 byla vykována v shinogi-zukuri a gitae maru bez bo-hi. Je masivní, především v sakikasane, což zvyšuje její dopadovou energii. Současně však zhoršuje ovladatelnost meče a je tak určena spíše pro silnější paže. Yokote je výrazné, vzniklé broušením.

Saya: Pochva je dřevěná a osazena kouiguchi, kojiri a kurigatou z býčího rohu. Dřevěná část byla černě lakována a následně pokryta několika vrstvami lesklého transparentního laku. Okolo saya je uvázána sageo z teletiny mořené hnědou barvou, s ozdobami ze zinkové slitiny s jejich následným poměděním.

 

Tsuba: Oválná záštita je odlita z mosazi ve stylu sukashi, s detailním vyobrazením vozu, který táhne kůň s jezdcem na hřbetě. Nad vozem krouží obrovský drak. Vybrané prvky jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Seppy jsou vyrobeny z mědi, habaki pak z mosazi.

 

Tsuka: Rukojeť je po stranách potažena černě lakovanou rejnočí kůží a opletena tenkými koženými šňůrkami, které byly namořeny v barvě světlého mahagonu. Celé tsukamaki bylo následně několikrát prolakováno pro vysokou odolnost při použití meče v praxi. Mosazné menuki ve tvaru draků, zdobí každou ze stran tsuky. Fuchi a Kashira jsou opět ze zlacené a stříbřené mosazi, s vyobrazením muže sedícího ve voze a jezdce na koni.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.