- Úvod
- BATTLE Line
- Munenori Tóngshi Katana
Munenori Tóngshi Katana
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Munenori Tóngshi KatanaNa dotaz18 665 Kč18 665 Kč bez DPH
Délka: 102,5 cm
Nagasa: 73 cm
Tsuka: 28,5 cm
Gitae: Maru
Motokassane: 8 mm
Sakikassane: 5 mm
Motohaba: 3,2 cm
Sakihaba: 2,4 cm
Kissaki: 4,1 cm (zvlášť broušené)
Sori: 1,8 cm
Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC
Bod vyvážení: 13 cm od Tsuby
Materiál Tsuky: kůže z korálovky a bavlna
Sageo: kůže
Tsuba: 7,8 cm (zlacená a stříbřená mosaz)
Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz
Kashira: zlacená a stříbřená mosaz
Seppy: měď
Hmotnost: 1,3 kg
Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), černozlatý, brokátový vak na meč
Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály
Motokasane 8 mm: ANO Hiraniku: ANO Haniku: ANO
Lvi, jsou jako strážci v Číně prezentováni už od dob dinastie Han (206-220 př.nl.). Byli umísťováni například před chrámy a domy vládců a šlechty vždy ve dvou, symbolizující tak princip Jin a Jang. Vpravo při pohledu na vstup, byl umístěn samec držící pod tlapou ozdobný míč, vlevo pak samice, krotící opět tlapou své hravé mládě.
Lvi byli vytvořeni v nadživotní velikosti většinou z dekoračních kamenů (např. mramoru). Jednalo se o tzv. kamenné lvy, neboli ShiSh?. Před paláci těch nejbohatších vládců však byli umístěni lvi odlití z bronzu, neboli Tóngsh?. Velkou část z nich je možno spatřit v takzvaném Zakázaném městě.
Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky motokassane v tloušťce 8 mm a hiraniku, je mnohem masivnější než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7.
Po celé délce čepele se táhne nádherná hamon ve stylu notare, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).
Saya: Pochva meče je dřevěná, pokryta terakotovou pastou a následně několikrát přelakována višňově červeným, polomatným lakem. Díky tomu dokonale ladí s tsukamaki. Jako sageo byla použita černě lakovaná kůže, uvázána v klasickém stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.
Tsuba: Záštita je masivní mosazný odlitek s detailním vyobrazením dvou lvů mezi kvetoucími keři. Vybrané prvky jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Seppy jsou stejně jako habaki mosazné. Habaki je pozlacen čérveným zlatem a dekorován vroubkováním.
Tsuka: Rukojeť meče byla vyrobena ze dřeva a po stranách potažena kůží korálovky. Poté byla opletena višňově červenou, bavlněnou šňůrou ve stylu katatemaki a následně několikrát prolakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou opět masivní mosazné odlitky s vyobrazením lvů, kteří jsou následně pozlaceni a postříbřeni. Menuki tvoří dva lvi v různém provedení, ze stejných materiálů, jako kování meče. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.