Úvod » BATTLE Line » Munenori Tameshigiri Katana 9260 steel-brown


        

Munenori Tameshigiri Katana 9260 steel-brown

novinka

nedostupné

 

Nagasa: 72,7 cm

Tsuka: 29 cm

Motokassane: 8 mm

Sakikassane: 5 mm

Délka Kissaki: 3,9 cm

Motohaba: 3,15 cm

Sakihaba: 2,35 cm

Sori: 1,8 cm

Bod vyvážení: 14 cm od Tsuby

Gitae: Maru

Materiál Nagasa: Pružinová ocel 9260/55-57 HRC

Hmotnost: 1,2 Kg

Příslušenství: černozlatý, brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami

Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály

 

Meče z pružinových ocelí jsou pro svou odolnost a současně poddajnost čepele jako stvořené pro provádění tameshigiri a především nácvik technik Iaido. Díky jejím vlastnostem nedochází ani při velmi špatné technice k ohnutí nebo zlomení čepele. Odolnost a současně funkčnost tohoto meče byla, jak je již pravidlem u mečů zn. Munenori, zvýšena výrazným hiraniku.

 

Popis

Nagasa: Čepel meče byla vykována v shinogi-zukuri, z pružinové oceli 9260, s tvrdostí 55-57 HRC. Po celé její délce se táhne dvojitý žlábek futasudži-hi.Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7. Dodáván je ostře nabroušen, pro okamžité použití v praxi. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signarura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a následně černě, matně přelakována, lakem vysoce odolným proti opotřebení. Jako sageo byla použita kožená šňůra, mořená do tmavě hněda. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Záštita je jednoduchý ocelový odlitek ve stylu sukashi a je bez povrchových úprav. Habaki i seppy jsou vyrobeny z postříbřené mosazi.

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla po obou stranách potažena rejnočí kůží a následně opletena koženou šňůrou, za současného zvýraznění slitinových menuki ve tvaru vážek. Fuchi a kashira jsou ocelové odlitky bez povrchové úpravy v jednoduchém provedení s asijskými znaky.