Úvod » BATTLE Line » Munenori Tameshigiri Katana 9260 steel-black


        

Munenori Tameshigiri Katana 9260 steel-black

nedostupné

 

Rozměry

Daito: 102,5 cm

Nagasa: 72,7 cm

Tsuka: 28,8 cm

Motokassane: 8 mm

Sakikassane: 6 mm

Délka Kissaki: 4,3 cm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Sori: 2,2 cm

Bod vyvážení: 16 cm od Tsuby

Gitae: Maru

Materiál Nagasa: Pružinová ocel 9260/55-57 HRC

Hmotnost: 1,2 Kg

Příslušenství: modrý, brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami

Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály

 

Meče z pružinových ocelí jsou pro svou odolnost a současně poddajnost čepele jako stvořené pro provádění tameshigiri a především nácvik technik Iaido. Díky jejím vlastnostem nedochází ani při velmi špatné technice k ohnutí nebo zlomení čepele. Odolnost a současně funkčnost tohoto meče byla, jak je již pravidlem u mečů zn. Munenori, zvýšena výrazným hiraniku.

 

Popis

Nagasa: Čepel meče byla vykována v shinogi-zukuri, z pružinové oceli 9260, s tvrdostí 55-57 HRC. Po celé její délce se táhne dvojitý žlábek futasudži-hi.Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7. Dodáván je ostře nabroušen, pro okamžité použití v praxi. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signarura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a následně černě, matně přelakována, lakem vysoce odolným proti opotřebení. Jako sageo byly použity dva ploché, kožené řemínky v celkové délce 4m a uvázány okolo saya v ozdobném stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Záštita je jednoduchý ocelový odlitek ve stylu sukashi. Habaki i seppy jsou vyrobeny z postříbřené mosazi.

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla po obou stranách potažena rejnočí kůží a následně opletena koženou šňůrou, za současného zvýraznění slitinových menuki ve tvaru vážek. Fuchi a kashira jsou ocelové odlitky v jednoduchém provedení.