Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Sukashi Katana San mai gitae

Munenori Sukashi Katana San mai gitae

Nagasa: 73,5 cm Tsuka: 31,2 cm Gitae: Maru Motokasane: 8,01 mm Sakikasane:  6,15 mm Motohaba: 3,15 cm Sakihaba: 2,32 cm Kissaki: 3,9 cm (zvlášť brou... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
22 804 Kč
22 804 Kč
bez DPH
Číslo produktu:345
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,5 cm

Tsuka: 31,2 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 8,01 mm

Sakikasane:  6,15 mm

Motohaba: 3,15 cm

Sakihaba: 2,32 cm

Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2 cm

Materiál NagasaKawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel

Bod vyvážení: 15 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: kůže

Tsuba: 7,8 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1276 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Tento meč získal svůj název podle typu tsuby ve stylu sukashi, která je maximálně odlehčená několika průřezy. Šlo nám o to, nabídnout další meč s důrazem na funkčnost a jednoduchost, ovšem tentokrát s použitím čepele v san-mai gitae. Důležitým faktorem byla samozřejmě také lepší cenová dostupnost, oproti více zdobenějším mečům se stejnou čepelí.

     Výsledkem je tedy meč plně funkční, s masivní čepelí, minimálním zdobením, praktickým, koženým opletem rukojeti s prolakováním a jednoduchou pochvou, odolnou proti otěru. Vzhledem k jeho parametrů je určen pro silné paže a náročné sekové zkoušky.

 

Nagasa: Jako již tradičně u mečů této značky je čepel velmi masivní, stejně jako tomu bylo u čepelí původních Japonských mečů, s mírnou hiraniku(plnou masou čepele od shinogi k ha). Takováto konstrukce čepele a její provedení zajišťuje, že při střetu čepele s tvrdšími materiály nedochází k tak velké deformaci ostří, jako je tomu u některých dnešních replik samurajských mečů bez hiraniku nebo haniku.

     Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při bližším pohledu v některých místech dobře viditelný. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena z dubového dřeva a následně pokryta černým, polomatným lakem s vysokou odolností proti otěru. Sageo z černě mořené teletiny, byla provlečena dřevěnou kurigatou a následně uváznána okolo saya v tradičním stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Kruhová, ocelová záštita ve stylu sukashi, byla zbavena laku lehce obroušena. Seppy jsou vyrobeny z mědi, habaki pak z mosazi. Obojí bylo ručně doleštěno.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena černými koženými šňůrkami ve stylu katatemaki a následně několikrát prolakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou opět ocelové odlitky v jednoduchém provedení. Menuki jsou mosazné odlitky ve tvaru poletujících ptáků. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.