Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Shadow Warrior Katana

Munenori Shadow Warrior Katana

    Nagasa: 73,3 cm Tsuka: 30,8 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,8 mm Sakikassane:  5,5 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,5 cm (zvlášť br... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
Číslo produktu:345
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

   

Nagasa: 73,3 cm

Tsuka: 30,8 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane:  5,5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,5 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,9 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 12 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 8x8,3 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1332 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Katana Shadow Warrior je velmi masivní meč, s poměrně vysokou hmotností, ovšem díky použití plné ocelové tsuby, dlouhé tsuky a těžšího, koženého opletu rukojeti, byl bod vyvážení posunut na 12 cm od tsuby. Díky tomu je meč navzdory svým paramterům dobře vyvážený a ovladatelný. 

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky masivní tloušťce v motokassane, sakikasane a mírnému hiraniku, je mnohem masivnější, než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba cca 1:0,7.

     Po celé délce čepele se táhne hamon ve stylu suguha, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signatura kováře). Meč je dodáván velmi ostře nabroušen.

Saya: Pochva meče byla vyrobena z dubového dřeva a následně pokryta černým, strukturovaným lakem. Poté na ní byla uvázána sageo z černě mořené a voskované teletiny. Shitodome jsou tradičně mosazné. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí.

Tsuba: Tsuba je masivní ocelový odlitek ve stylu mokko, s průřezy ve tvaru Japonských kopí yari. Seppy jsou vyrobeny z mosazi, stejně jako jednoduchý habaki.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží, která byla černě lakována. Poté byla opletena černými, koženými šňůrami, ve stylu katatemaki. Fuchi a kashira jsou opět jednoduché, černěné ocelové odlitky. Menuki z mosazi, ve tvaru draků, jsou umístěné po stranách tsuky v jejím středu. Tsukamaki byl prolakován, za účelem zvýšení odolnosti opletu při použití meče v praxi. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz