Úvod » BATTLE Line » Munenori Sekigahara no Tatakai Folded steel Katana


        

Munenori Sekigahara no Tatakai Folded steel Katana

novinka top produkt

nedostupné

 

Nagasa: 72,6 cm

Tsuka: 31 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 8 mm

Sakikassane: 5,5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 3,2 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: 10x přeložená ocel 1095/cca 60 HRC

Bod vyvážení: 13 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: kůže

Tsuba: 8 cm - zlacená a stříbřená mosaz

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Menuki: zlacená a stříbřená mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost bez saya: 1,2 kg

Příslušenství: zlatočerný, brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)

Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály

 

Bitva u Sekigahary byla nejznámnější bitvou starého Japonska ve které se utkali vojska vedené Ieasu TokugawouMicunari Išidou. Během této bitvy, ve které zvítězila vojska Ieasu Tokugawyzahynulo během jediného dne na 70000 vojáků. Šogunát Tokugawa se pak stal posledním šogunátem vládnoucím Japonsku. Není bez zajímavosti, že bitvy se zúčastnil také jeden z nejuznávanějších šermířů všech dob a zaklatel školy boje se dvěma meči – Ni ten Ichi Ryu, Miyamoto Musashi.

 

Nagasa: Meč byl vykován v gitae maru a shinogi-zukuri, z oceli 1095. Ocel byla desetkrát přeložena, pro její dokonalé prokování a zvýšení houževnatosti na maximum. Díky tomuto zpracování oceli vystupuje na povrchu čepele jemná hada. Výsledný vzhled pak podtrhuje nádherná linie kalení hamon. Yokote odděluje zvlášť broušený kissaki od zbytku čepele.

Geometrie čepele s výrazným hiraniku a tloušťkou 8 mm v motokassane pomáhá proměnit vlastnosti získané překládáním oceli a zajišťuje maximální odolnost čepele při jejím použití v praxi. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a dekorována osazením koiguchi, kojiri a kurigaty z bíčího rohu. Následně byla dřevěná část několikrát černě lakována a nakonec celá pokryta několika vrtstvami transparentního, lesklého laku. Pletená, kožená šňůra byla provlečena kurigatou s mosaznými shitodome a následně uváznána okolo saya.

Tsuba: Masivní, kulatá tsuba byla odlita z mosazi a dekorována rodovými znaky rodu Tokugawa, které byly zvýrazněny zlacením a tříbřením. Habaki je odlit z jednoho kusu mosazi, s ozdobným pilováním a znaky v katakaně. Seppy jsou mosazné.

Tsuka: Rukojeť byla potažena same a opletena tenkou, koženou šňůrou, ve stylu katatemaki. Mosazné menuki znázorňující luk a toulec šípů, byly umístěny po stranách tsuky. Kožené tsukamaki působí po prolakování a zpevnění, jakoby bylo upleteno z ratanu. Fuchi a Kashira jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba a navzájem se tak doplňují. Čepel meče je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.