Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori San-mai Tiger Katana

Munenori San-mai Tiger Katana

  • Novinka
  • Doprava ZDARMA

Nagasa: 73,2 cm Tsuka: 30,6 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,6 mm Sakikassane: 5,1 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,3 cm (zvlášť broušen... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
Číslo produktu:300
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,2 cm

Tsuka: 30,6 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,6 mm

Sakikassane: 5,1 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,3 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,8 cm

Materiál NagasaKawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel/cca 60 HRC

Bod vyvážení: 12,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a prolakovaná bavlna

Sageo: bavlna

Tsuba: 8,5x7,5 cm - zlacená a stříbřená mosaz

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Menuki: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost bez saya: 1209 g

Příslušenství: brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)

Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály

 

     Tygr je v asijských zemích velmi uctívaným zvířetem, pro svou velikost a sílu. Je považován za mocného ochránce a je národním zvířetem několika asijských zemí. Je protikladem draka a často je zobrazován, jak s ním svádí věčný boj. Ani jeden z těchto tvorů však nikdy není vítězem, protože oba jsou příliš silní. Možná právě na základě této skutečnosti vzniknul název známého filmu "Tygr a drak".

     Tygr je přiřazován k síle jin, zatímco drak k síle jang. V některých vyobrazeních pak tato stvoření reprezentují protikladné roční období nebo světové strany, přičemž tygr je spojován se západem a podzimem, zatímco drak s východem a jarním obdobím.

 

Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií.

Hamon je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi masivní také díky mírnému hiraniku a absenci bo-hi. Kissaki je broušen zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně pokryta černým lakem s vysokou odolností proti otěru.  Hrubě pletená, bavlněná a voskovaná šňůra byla provlečena kurigatou bez shitodome a následně uváznána okolo saya  v tradičním stylu.

Tsuba: Kruhová tsuba ve stylu sukashi byla odlita z mosazi, s vyobrazením číhajícího tygra, přičemž jednotlivé části tsuby byly zvýrazněny zlacením a stříbřením. Ozdobný habaki je odlit z jednoho kusu mosazi. Seppy jsou taktéž mosazné, s následným niklováním.

Tsuka: Rukojeť byla omotána černou, koženou šňůrou a následně prolakována. Mosazné menuki ve tvaru tigrů, s následným postříbřením, jsou nalepeny po stranách tsuky. Fuchi a Kashira jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba s vyobrazením stříbřených tygrů. Čepel meče je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

 

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz