Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori San-mai Katana Ryujin

Munenori San-mai Katana Ryujin

Délka: 102 cm Nagasa: 73,2 cm Tsuka: 28,5 cm Gitae: San-mai Motokassane: 7,8 mm Sakikassane: 5 mm Motohaba: 3,15 cm Sakihaba: 2,35 cm Kissaki: 3,5 c... celý popis
Dostupnost
trvale nedostupné
27 938 Kč
23 089 Kč
bez DPH
Číslo produktu:210
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Délka: 102 cm

Nagasa: 73,2 cm

Tsuka: 28,5 cm

Gitae: San-mai

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane: 5 mm

Motohaba: 3,15 cm

Sakihaba: 2,35 cm

Kissaki: 3,5 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,7 cm

Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel

Bod vyvážení: 13,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná bavlna

Sageo:kozinka

Tsuba: 8x7 cm (ocel)

Fuchi: roh z pižmoně

Kashira: roh z pižmoně

Menuki: zlacená a stříbřená mosaz

Seppy: mosaz

Kojiri, Koiguchi a Kurigata: stabilizovaný kořen břízy

Hmotnost bez saya: 1,2 kg

Příslušenství: zlatobílý, brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)

Tameshigiri: tatami, bambus, alternativní materiály, kontakt s jinou čepelí

 

Motokasane 8 mm: ANO Hiraniku: ANO Haniku: ANO

 

Ryujin je v Japonské mytologii bohem moří. Podle legend je jeho podmořský palác postaven z červených a bílých korálů. Odtud řídí příliv a odliv prostřednictvím kouzelných kamenů. Mořské želvy, ryby a medúzy jsou jeho věrnými služebníky. On sám má podobu draka.

Podle jedné z legend při válce s Koreou vhodila před rozhodující lodní bitvou Japonská císařovna Jingu, do vody kouzelné kameny, ovládající příliv a odliv (kanju a manju), což způsobilo, že vlivem odlivu Korejská flotila uvízla na mělčině a armáda musela z lodí vystoupit. Poté však nastal prudký příliv, ve kterém se vojáci utopili.

 

Nagasa: Jako již tradičně u mečů této značky je čepel velmi masivní, stejně jako tomu bylo u čepelí původních Japonských mečů, s výrazným hiraniku. Takováto konstrukce čepele a její provedení zajišťuje, že při střetu čepele s tvrdšími materiály nedochází k tak velké deformaci ostří, jako je tomu u většiny dnešních replik samurajských mečů bez hiraniku nebo haniku.

Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva. Koiguchi, kojiri a kurigata byly vytvořeny ze stabilizovaného kořene břízy, díky čemuž je podstatně zvýšena pevnost a odolnost pochvy v těchto důležitých bodech. Danou úpravou působí saya díky nádherné kresbě stabilizovaného dřeva velmi dekorativně. Vše skvěle dokresluje matně šedá, kožená sageo, uvázána podélně okolo saya.

Tsuba: Ocelová záštita ve stylu nane-katu-gata je velmi masivní, s vyobrazením Ryujina a císaře Jimmu (podle legend Ryujinova pravnuka a prvního Japonského císaře). Habaki byl vyroben z masivní mosazi a dekorován pilováním a znaky v katakaně.

Tsuka: Rukojeť meče je tradičně dřevěná, potažená same a opletena světlou, bavlněnou šňůrou, ve stylu katatemaki. Menuki jsou mosazné, s vyobrazením květů. Vybrané prvky byly zvýzněny zlacením a stříbřením. Tsukamaki byl prolakován pro větší trvanlivost a odolnost, při použití meče v praxi. Fuchi i kashira jsou vyrobeny z rohu pižmoně, s nádhernou kresbou a dokonale tak ladí s ostatními díly koshirae.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.