Úvod » BATTLE Line » Munenori San-mai Katana Jin a Jang


        

Munenori San-mai Katana Jin a Jang

nedostupné

 

 

Nagasa: 72,7 cm

Tsuka: 30,3 cm

Motokassane: 8 mm

Sakikassane:  5,5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,25 cm

Kissaki: 3,8 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel

Bod vyvážení: 13,5 cm od Tsuby

Gitae: San-mai

Materiál Tsuky: Rejnočí kůže a lakovaná bavlna

Sageo: teletina

Tsuba: mosaz

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1220 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

Nagasa: Čepel v shinogi-zukuri byla vykována v san-maigitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je tak čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Při určitých úhlech pohledu je přechod mezi jednotlivými druhy oceli dobře viditelný.

Hamon ve stylu notare vznikla v procesu tradičního kalení. Čepel je celkově velmi masivní také díky hiraniku a absenci bo-hi. Kissaki je kován a broušen zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva, následně potažena rejnočí kůží a poté broušena a lakována, pro dosažení tohoto úžasného vzhledu a struktury. Koiguchi, kojiri a kurigata byly vyrobeny z rohu vodního buvola. Sageo tvoří bílá, kožená šňůra z teletiny, která byla provlečena kurigattou s mosaznými shitodome a uvázána podélně k saya.

Tsuba: Masivní mosazná záštita ve tvaru mokko znázorňuje detailně propracovaného fénixe a květy pivoňky v kombinaci zlaté a černé. Ozdobný prstenec habaki je opět z mosazi, stejně jako seppy.

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla z obou stran potažena rejnočí kůží a opletena ve stylu hiramaki, s použitím tenké, bavlněné šňůry. Tsukamaki bylo následně prolakováno pro zvýšení jeho pevnosti a trvanlivosti vzhledu. Fuchi a kashira jsou ve stejném provedení jako tsuba. Na fuchi jsou vyobrazeny pivoňky v kombinaci černé a zlaté, na kashiře pak zlatý fénix, opět na černém podkladu. Menuki jsou ve tvaru opět velmi detailně porpracovaných, postříbřených volavek, držících ve svých zobácích korýše. Jsou umístěny uprostřed obou stran tsuky. Je to z toho důvodu, že mírně vyčnívají přes obrys tsuby a jejich hrany by mohly vadit při úchopu meče, což je řešeno jejich středovým umístěním a délkou tsuby přesahující 30 cm.