Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Sakura Dragon Katana

Munenori Sakura Dragon Katana

Nagasa: 73,3 cm Tsuka: 31,1 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,6 mm Sakikassane:  5,5 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,35 cm Kissaki: 3,7 cm (zvlášť brouš... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
26 768 Kč
26 768 Kč
bez DPH
Číslo produktu:301
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,3 cm

Tsuka: 31,1 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,6 mm

Sakikassane:  5,5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,35 cm

Kissaki: 3,7 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 12 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná hovězí kůže

Sageo: umělé vlákno

Tsuba: 8 cm (zlacená a stříbřená mosaz)

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Menuki : mosaz a zinková slitina

Seppy: měď

Saya: dubové dřevo, býčí roh a same

Hmotnost: 1223 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Jedná se o poměrně těžký, ovšem skvěle vyvážený meč, což dokazuje i bod vyvážení, nacházející se 12 cm od tsuby. Díky dlouhé rukojeti je dobře ovladatelný a s koženým opletem ve stylu katatemaki také velmi příjemný v dlaních. Vyšší cenu tohoto meče, oproti mečům se stejnou čepelí tvoří bohatě zdobená koshirae se syaou, potaženou rejnočí kůží.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7, ale také dlouhé rukojeti a masivnímu kování.

     Po celé délce čepele se táhne nádherná dvojitá hamon ve stylu suguha, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signarura kováře). I čepel tohoto meče, stejně jako čepele ostatních mečů zn. Munenori má hiraniku.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva. Koiguchi, kojiri a kurigata byly vyřezány z býčího rohu. Dřevěná část byla potažena rejnočí kůží, pokryta černým lakem a následně obroušena. Nakonec byla celá saya pokryta několika desítkami vsrtev lesklého, transparentního laku. Široká masívní, hrubě pletené sageo z umělého vlákna v broznzové barvě byla provlečena kurigatou bez shitodome a následně uvázána okolo saya v klasickém stylu.

 

Tsuba: Záštita je odlita z poměděné mosazi s vyobrazením draka v kombinaci s kvetoucí sakurou. Vybrané prvky byly zvýrazněny zlacením a stříbřením. Seppy jsou měděné. Habaki je mosazný odlitek se šikmým pilováním.

 

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena hnědooranžovou koženou šňůrkou ve stylu katatemaki a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou opět mosazné odlitky s detailním vyobrazením draků, zvýrazněných zlacením a stříbřením. Menuki jsou odlity z černěné mosazi ve tvaru větviček se zlatými sakurovými květy. Dalším prvkem v opletu jsou jednoduché dekorativní, slitinové odlitky, které byly poměděny. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

 

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.