Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Kiku Katana

Munenori Kiku Katana

Nagasa: 72,8 cm Tsuka: 31,3 cm Gitae: Maru Motokasane: 7,78 mm Sakikasane:  5,25 mm Motohaba: 3,17 cm Sakihaba: 2,23 cm Kissaki: 3,5 cm (zvlášť brou... celý popis
Dostupnost
trvale nedostupné
21 829 Kč
18 040 Kč
bez DPH
Číslo produktu:261
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 72,8 cm

Tsuka: 31,3 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 7,78 mm

Sakikasane:  5,25 mm

Motohaba: 3,17 cm

Sakihaba: 2,23 cm

Kissaki: 3,5 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,6 cm

Materiál Nagasa: Wolframová ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 12,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: lakovaná bavlna a same

Sageo: hovězí kůže

Tsuba: 8 cm (zlacená a stříbřená mosaz)

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1251 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

 

     Chryzantémy jsou v Japonsku květinami minimálně tak známými a oblíbenými jako stromy sakury. Možná právě proto, posloužila tato nádherná květina jako předloha pro vytvoření pečetě Japonského císaře, používané dodnes. Má také svůj vlastní svátek (den chryzantém), který se jíž více než tisíc let slaví vždy devátý den, devátého měsíce v roce.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10v shinogi-zukuri. . Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7. Masivní kování a poměrně dlouhá tsuka navíc posunují bod vyvážení na 12,5 cm od tsuby.

Po celé délce čepele se táhne nádherná hamon v kombinaci stylů choji a gunome, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei.

 

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně pokryta černým, lesklým lakem. Sageo ze syntetického hedvábí ve světle zlaté barvě s mosaznými ozdobami, byla uvázána v tradičním stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Záštita je odlita s mosazi, s detailním vyobrazením květů chryzantém. Vybrané květy jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Habaki i seppy jsou vyrobeny opět z mosazi. Seppy byly následně niklovány.

Tsuka: Dřevěná tsuka byla opletena tenkými, bavlněnými šňůrkami ve stylu hiramaki. Tsukamaki byl následně prolakován pro maximální odolnost proti opotřebení v praxi Menuki jsou mosazné a následně stříbřené odlitky ve tvaru květů sakury. Fuchi a kashira jsou mosazné odlitky opět s vyobrazením květů chryzantém, jako je tomu u tsuby. Stejně tak jsou vybrané květy zvýrazněny zlacením a stříbřením.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.