Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Tsunami-black saya

Munenori Katana Tsunami-black saya

  • Novinka
  • Doprava ZDARMA

    Nagasa: 73 cm Tsuka: 30,5 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,8 mm Sakikassane:  5,5 mm Motohaba: 3,1 cm Sakihaba: 2,34 cm Kissaki: 3,7 cm (zvlášť brou... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
Číslo produktu:388
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

 

 

Nagasa: 73 cm

Tsuka: 30,5 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane:  5,5 mm

Motohaba: 3,1 cm

Sakihaba: 2,34 cm

Kissaki: 3,7 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2,2 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 14 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 8,1 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1234 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

      Měď je podobně jako mosaz velmi oblíbeným barevným kovem, používaným při výrobě a zdobení replik samurajských mečů. Přesto je poměrně těžké na trhu najít meč například s měděným habaki, tsubou nebo menuki. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám meč, s použitím více měděných nebo alespoň poměděných prvků. V případě tohoto meče s poměděnou tsubou a měděnými seppami v kombinaci s tsukamaki a sageo svou barvou také připomínající daný kov.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri, tejně jako například u katany Battle. Dvojitá hamon ve stylu suguha se táhne po celé délce čepele přes zvlášť broušený hrot kissaki s výrazným yokote. Navzdory vyšší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba cca 1:0,7.

    Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signatura kováře). Meč je dodáván velmi ostře nabroušen.

Saya: Pochva meče byla vyrobena z dubového dřeva a následně pokryta několika vrstvami černého strukturovaného laku s vysokou odolností proti otěru. Následně na ní byla uvázána sageo z mahagonově mořené a voskované teletiny. Shitodome jsou tradičně mosazné. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí.

Tsuba: Tsuba je ocelový odlitek ve stylu sukashi, s jemným poměděním, které místy jakoby prosvítá až na ocel. Seppy jsou vyrobeny z mědi, habaki pak z mosazi.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena koženými šňůrami v barvě mahagonu, ve stylu katatemaki. Fuchi a kashira jsou opět jednoduché, ocelové odlitky. Menuki z mosazi, ve tvaru draků, jsou umístěny po stranách tsuky v jejím středu. Tsukamaki byl prolakován, za účelem zvýšení odolnosti opletu při použití meče v praxi. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi, namořeným stejně jako tsukamaki.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz