Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Tsunami XXL

Munenori Katana Tsunami XXL

  Nagasa: 73,7 cm Tsuka: 30,7 cm Gitae: Maru Motokassane: 8,51 mm Sakikassane:  5,5 mm Motohaba: 3,32 cm Sakihaba: 2,42 cm Kissaki: 3,6 cm (zvlášť br... celý popis
Dostupnost
trvale nedostupné
19 428 Kč
19 428 Kč
bez DPH
Číslo produktu:337
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

 

Nagasa: 73,7 cm

Tsuka: 30,7 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 8,51 mm

Sakikassane:  5,5 mm

Motohaba: 3,32 cm

Sakihaba: 2,42 cm

Kissaki: 3,6 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2,2 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 15 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 7,8 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1340 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Katana Munenori Shadow Warrior je dalším s mečů ve verzi XXL, kdy je čepel podstatně masivnější, než je u samurajských mečů běžné. Jedná se o těžký meč, který ocení především bojovníci se silnějšími pažemi, kteří hledají maximální výkonnost čepele a její odolnost při střetu s těmi nejodolnějšími cíli.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky motokassane v tloušťce 8,51 mm a hiraniku, je mnohem masivnější, než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba cca 1:0,7.

     Po celé délce čepele se táhne dvojitá hamon ve stylu suguha, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signatura kováře). Meč je dodáván velmi ostře nabroušen.

Saya: Pochva meče byla vyrobena z masivního dubového dřeva s nádhernou kresbou. Jako u všech mečů zn. Munenori byly obě poloviny pochvy vyrobeny z jednoho kusu, což je patrné z navazujících let. Na rozdíl od sayí některých jiných výrobců, kteří pochvy lepí s rozdílných kusů tak nehrozí například její zkroucení, pokud by dřevo dále "pracovalo". Saya byla pokryta mnoha vrstvami šelaku, což zvýraznilo kresbu dřeva a dodalo požadovaný lesk. Následně na ní byla uvázána sageo z magagonově mořené a voskované teletiny. Shitodome jsou tradičně mosazné. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí.

Tsuba: Tsuba je ocelový odlitek ve stylu sukashi, s průřezy ve tvaru Japonských kopí yari. Seppy jsou vyrobeny z mosazi, stejně jako jednoduchý habaki.

 

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena koženými šňůrami v barvě mahagonu, ve stylu katatemaki. Fuchi a kashira jsou opět jednoduché, černěné ocelové odlitky. Menuki z mosazi, ve tvaru draků, jsou umístěné po stranách tsuky v jejím středu. Tsukamaki byl prolakován, za účelem zvýšení odolnosti opletu při použití meče v praxi. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.