Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Oni San-mai Gitae

Munenori Katana Oni San-mai Gitae

Nagasa: 73 cm Tsuka: 31,1 cm Gitae: San-mai Motokassane: 7,8 mm Sakikassane:  4,5 mm Motohaba: 3,25 cm Sakihaba: 2,4 cm Kissaki: 3,7 cm (zvlášť br... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
26 489 Kč
26 489 Kč
bez DPH
Číslo produktu:098
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73 cm

Tsuka: 31,1 cm

Gitae: San-mai

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane:  4,5 mm

Motohaba: 3,25 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 3,7 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,8 cm

Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel

Bod vyvážení: 12 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a teletina

Sageo: teletina

Tsuba: 8 x 7,3 cm / mosaz

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost bez saya: 1272 g

Příslušenství: brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Je zajímavé, že v Japonské mytologii existují stvoření velmi podobné, jak svým vzhledem, tak i působením, samotným ďáblům. Tito démoni, duchové, lidožrouti nebo také trollové, nejčastěji vyobrazeni s modrou, či rudou kůží, dlouhými drápy a rohy, jsou nazýváni „ONI“.

     I když byly tyto bytosti zpočátku spojovány s tím největším zlem a označovány mimo jiné jako vykonavatelé trestů, na hříšnících, kteří se dostali do pekla, postupem času začaly být spojovány také s dobrem a považovány za jakési ochránce lidí. Jejich podobizny jsou proto používány jak v Japonském folklóru jako masky při nejrůznějších oslavách, tak na střechách budov, jako obdoba chrličů, oddělujících budovy od okolního světa a chránící je tak před zlem zvenčí. Stejně tak i démon vyobrazený na Tsubě tohoto meče chrání bojovníka, který jej nosí.

 

 

 

Nagasa: Jako již tradičně u mečů této značky je čepel velmi masivní, stejně jako tomu bylo u čepelí původních Japonských mečů, s hiraniku(plnou masou čepele od shinogi k ha). Takováto konstrukce čepele a její provedení zajišťuje, že při střetu čepele s tvrdšími materiály nedochází k tak velké deformaci ostří, jako je tomu u většiny dnešních replik samurajských mečů bez hiraniku nebo haniku.

     Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při bližším pohledu dobře viditelný. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Černě lakované pochvě vévodí osazení koiguchi, kojiri a kurigaty býčím rohem. Krásným doplňkem, ladícím s pochvou je pak mahagonově mořená, kožená sageo protažená kurigatou a uvázána  okolo saya v tradičním stylu. Kůže byla po moření ošetřena včelím voskem pro zvýraznění barvy a konzervaci.

 

Tsuba: Tsuba je mosazný odlitek, který byl následně poměděn a patinován. V závěru pak byly jednotlivé prvky zvýrazněny zlacením a stříbřením. Naleznete na ní detailní vyobrazení démona Oni.

Habaki je odlit z jednoho kusu mosazi, s ozdobným pilováním a Čínskými znaky. Seppy jsou měděné, přičemž na čelní seppě je několik výbrusů, zhotovených za účelem zvýraznění a především zpřístupnění některých prvků tsuby.

 

Tsuka: Rukojeť byla po stranách potažena same a následně černě nalakována. Tsukamaki byl proveden prostřednictvím ito z teletiny mořené v barvě mahagonového dřeva, ve stylu hinerimaki a následně prolakován, pro větší pevnost a odolnost při použití meče v praxi. Mosazné, černě lakované menuki ve tvaru kvetoucích větviček sakury, jsou umístěny po obou stranách tsuky.

Kožené tsukamaki, stejně jako sageo v barvě načervenalého mahagonového dřeva tak imituje démonovu kůži. Fuchi a Kashira jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba a navzájem se tak doplňují. Čepel meče je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

 
Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.