Úvod » BATTLE Line » Munenori Katana Hawk


        

Munenori Katana Hawk

top produkt

nedostupné

 

Délka: 102,5 cm

Nagasa: 73,5 cm

Tsuka: 28 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 8 mm

Sakikassane:  5,5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,2 cm

Kissaki: 4,1 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 13 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Sumčí a hovězí kůže

Sageo: hovězí kůže

Tsuba: 7,8 cm (zlacená a stříbřená mosaz)

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Seppy: měď

Hmotnost: 1,2 kg

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), zelený, brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

Motokasane 8 mm: ANO Hiraniku: ANO Haniku: ANO

 

Tokugawa Iejasu byl snad největším válečníkem v Japonsku. Jednou z jeho největších vášní bylo sokolnictví. Tokugawa považoval sokolnictví za vynikající školení pro Bushi. Věřil, že sokolnictví pomáhá pochopit, pravý duch Bushido.

U Katany Hawk zn. Munenori bylo vsazeno na kombinaci kůže a barevných kovů, díky čemuž působí tento meč velmi zdobně. Také čepel tohoto meče je velmi dobře vyvedena s krásnou, viditelnou hamon ve stylu notare, táhnoucí se po celé délce čepele od nakago až ke kissaki. Samozřejmě ani u tohoto meče není vzhled nadřazen jeho funkčnosti, takže masivní čepel obsahuje i výrazné hiraniku a kožené tsukamaki ve stylu Kujirahire ajiromaki zuka, je již tradičně prolakováno za účelem dosažení větší pevnosti a trvanlivosti.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky motokassane v tloušťce 8 mm a hiraniku, je mnohem masivnější než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7.

Po celé délce čepele se táhne nádherná hamon ve stylu notare, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně pokryta černým, lesklým, metalickým lakem. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí. Okolo saya byla uvázána kožená sageo v klasickém stylu.

Tsuba: Záštita je masivní mosazný odlitek s detailním vyobrazením Jestřába sedícího na borovici. Vybrané prvky jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Seppy jsou vyrobeny z mědi, habaki pak z mosazi.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena hnědou, koženou ito ve stylu Katatemaki a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou opět odlity z mosazi, stejně jako tsuba. Jestřábi, kteří jsou na nich vyobrazeni jsou zdobeni zlacením a stříbřením. Menuki tvoří dva samurajové v různém provedení, ze stejných materiálů, jako kování meče. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi, jako tomu bylo i u původních samurajských mečů.