Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Hanami

Munenori Katana Hanami

  • TOP produkt
  • Doprava ZDARMA

Nagasa: 72,5 cm Tsuka: 30,8 cm Gitae: Maru Motokasane: 8 mm Sakikasane:  5,7 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,4 cm Kissaki: 4,2 cm (zvlášť broušený) ... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
22 151 Kč
22 151 Kč
bez DPH
Číslo produktu:149
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 72,5 cm

Tsuka: 30,8 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 8 mm

Sakikasane:  5,7 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 4,2 cm (zvlášť broušený)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 14,75 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: bavlna a rejnočí kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 7,5 cm (mosaz)

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1235 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Sakurové květy jsou pro svou krásu v asijských zemích natolik obdivovány, že již několik staletí dodržují Japonci tzv. svátek "Hanami", kdy vycházejí do ulic a parků a obdivují krásu kvetoucích stromů těchto třešní. Zatím co v Číně jsou sakurové květy symbolem ženskosti, krásy a něžnosti, v Japonsku jsou tyto květy symbolem pomíjivosti života.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10v shinogi-zukuri. Díky masivnímu motokassane, sakikasane a hiraniku, je mnohem masivnější než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba cca 1:0,7.

     Po celé délce čepele se táhne nádherná hamon ve stylu hitacura, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně pokryta černým, strukturovaným lakem. Světlá, kožená sageo je uvázána v klasickém stylu spolu se stříbrnými ozdobami. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Záštita je z poměděné mosazi, jakoby upletena z kvetoucích větviček sakury. Květy jsou zvýrazněny zlatou s tříbrnou barvou. Seppy jsou mosazné a následně poniklované. Leštěný habaki pak opět mosazný.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena kůží z rejnoka. Poté byla opletena bílou bavlněnou šňůrou ve stylu Kujirahire ajiromaki zuka a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi, kashira a menuki jsou opět mosazné odlitky s vyobrazením kvetoucích větviček sakury, zvýrazněných zlatou a stříbrnou barvou. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích

TOPlist

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz