Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Hanami

Munenori Katana Hanami

  • TOP produkt
  • Doprava ZDARMA

Nagasa: 73,2 cm Tsuka: 30,7 cm Gitae: Maru Motokasane: 7,6 mm Sakikasane:  5,4 mm Motohaba: 3,19cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,5 cm (zvlášť broušené... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
21 717 Kč
21 717 Kč
bez DPH
Číslo produktu:149
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,2 cm

Tsuka: 30,7 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 7,6 mm

Sakikasane:  5,4 mm

Motohaba: 3,19cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,5 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,8 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 14,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: lakovaná hovězí kůže a kůže z albínské krajty

Sageo: teletina

Tsuba: 8 cm (zlacená a stříbřená mosaz)

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Seppy: niklovaná mosaz

Tsuka: Same a bavlna

Hmotnost: 1224 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), zlatý, brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Sakurové květy jsou pro svou krásu v asijských zemích natolik obdivovány, že již několik staletí dodržují Japonci tzv. svátek "Hanami", kdy vycházejí do ulic a parků a obdivují krásu kvetoucích stromů těchto třešní. Zatím co v Číně jsou sakurové květy symbolem ženskosti, krásy a něžnosti, v Japonsku jsou tyto květy symbolem pomíjivosti života.

     KatanaHanami je další z mečů z tzv. série Edo, tedy mečů nejen plně funkčních, ale také velmi zdobných. Meči dominuje vzhledem především kombinace kožené jabaraito se slonovinovým povrchem a kůže z albínské krajty, která byla použita pod bílý tsukamaki ve stylu jabaramaki.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10v shinogi-zukuri. Díky masivnímu motokassane, sakikasane a mírnému haniku, je mnohem masivnější než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7.

     Po celé délce čepele se táhne nádherná hamon v kombinaci stylů choji a gunome, s prvky hitacuri, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signarura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně pokryta černým, lesklým lakem. Světlá, kožená sageo je uvázána v klasickém stylu s výraznou, zlato stříbrnou ozdobou. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Záštita je z poměděné mosazi, jakoby upletena z kvetoucích větviček sakury. Květy jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Seppy jsou mosazné a následně poniklované. Habaki je mosazný.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena kůží s albínské krajty. Poté byla opletena bílou bavlněnou šňůrou ve stylu Kujirahire ajiromaki zuka a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi, kashira a menuki jsou opět mosazné odlitky s vyobrazením kvetoucích větviček sakury, zvýrazněných zlacením a stříbřením. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.