Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Katana Dragonfly

Munenori Katana Dragonfly

Nagasa: 72,8 cm Tsuka: 30,8 cm Gitae: Maru Motokasane: 8,3 mm Sakikasane:  5,5 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,9 cm (zvlášť brouše... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
22 788 Kč
22 788 Kč
bez DPH
Číslo produktu:275
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 72,8 cm

Tsuka: 30,8 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 8,3 mm

Sakikasane:  5,5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,7 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 11 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: bavlna a kůže z mořského hada

Sageo: teletina

Tsuba: 7,8x6,7 cm (zlacená s tříbřená mosaz)

Fuchi: zlacená s tříbřená mosaz

Kashira: zlacená s tříbřená mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1259 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

     V Japonsku je vážka symbolem síly a odvahy. Popularitu vážky lze v Japonsku vidět v tom, jak moc se vážky objevují v literatuře, umění a poezii. V japonské mytologii bylo starověké jméno pro Japonsko „Akitsushima“, neboli země, kterou nesou vážky. Díky tomu, tedy není divu, že se vážka objevovala i na mnoha Samurajských mečích.

 

Nagasa: Čepel meče je vykována z oceli T10 v shinogi zukuri. Po celé délce se táhne nádherná linie kalení v kombinaci stylů choji a gunome, s prvky hitacura. Na nakago jsou vygravírovány kanji pro munenori a sigranura kovárny. Čepel je masivní, s mírným hiraniku, stejně jako u ostatních mečů v této kategorii.

Saya: Základ pochvy byl vyroben z dubového dřeva a následně mořen do barvy mahagonu. Koiguchi, kojiri a kurigata pak byly vyrobeny ze stabilizovaného javoru. Celá saya byla následně mnohokrát přelakována lesklým, transparentním lakem. Jako sageo slouží u tohoto meče kožená šňůra uvázaná okolo saya v klasickém stylu, s mosaznými ozdobami.

Tsuba: Záštita je masivní patinovaný kus mosazi ve tvaru dvou vážek, přičemž vybrané části jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Habaki s vroubkováním je mosazné, seppy však měděné.

Tsuka: Jádro rukojeti je dubové, po stranách potažené kůží z mořského hada. Jako ito byla použita šedá, bavlněná šňůra a opletena okolo tsuky ve stylu katatemaki. Fuchi a kashira jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba s motivem vážek. Menuki ve tvaru vážek jsou umístěny po obou sranách tsuky. Tsuka je zajíštěna jedním bambusovým mekugi a tsukamaki prolakováno pro maximální trvanlivost a zvýšení odolnosti proti opotřebení.

Zboží zařazeno v kategoriích