- Úvod
- BATTLE Line
- Munenori Katana Dragon Eye San-mai gitae
Munenori Katana Dragon Eye San-mai gitae
- TOP produkt
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Munenori Katana Dragon Eye San-mai gitaeskladem v eshopu Blades.cz a Blades.sk30 425 Kč30 425 Kč bez DPH
Nagasa: 73,6 cm
Tsuka: 30,4 cm
Gitae: San-mai
Motokasane: 8,1 mm
Sakikasane: 5,1 mm
Motohaba: 3,2 cm
Sakihaba: 2,4 cm
Kissaki: 4,1 cm (zvlášť broušené)
Sori: 2 cm
Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel/cca 60 HRC
Bod vyvážení: 14 cm od Tsuby
Materiál Tsuky: Same a prolakovaná kůže
Sageo: syntetické hedvábí (polyester)
Tsuba: mosaz
Fuchi: mosaz
Kashira: mosaz
Menuki: jantar
Seppy: mosaz
Hmotnost: 1310 g
Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč
Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály
Drtivá většina mečů v tzv. san-mai gitae vyráběných v Číně, je ve skutečnosti vyrobena metodou svařovaného damašku. Jedná se o vložení jednoho dílu oceli s vysokým obsahem uhlíku, mezi dva díly oceli se středním obsahem uhlíku. Následně je takový paket několikrát přeložen a zkován do požadovaného tvaru. Značka Munenori nabízí skutečnou, nepřekládanou čepel v San-mai gitae, s použitím oceli 1095 pro kawagane a oceli 1045 pro shingane.
Hamon ve stylu Togari je u tohoto meče je dobře viditelná. Vzhledem k dlouhé rukojeti a masivnímu kování se většinou jedná o nejlépe vyvážený meč v naší nabídce. Celkově je meč i svým vzhledem velmi vydařený, a to především díky nádhernému jabaramaki v kombinaci s kousky jantaru, použitými jako menuki, které u mečů jiných značek uvidíte jen ztěží.
Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení.
Hamon je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi odolná také díky mírnému hiraniku a absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori.
Saya: Černě lakované pochvě dominuje osazení koiguchi, kojiri a kurigaty býčím rohem. Skvělým doplňkem, ladícím s pochvou je pak sageo ze syntetického hedvábí v kombinaci barev zlatohnědé a černé, která je uvázána v klasickém stylu.
Tsuba: Záštita meče je z masivní mosazi, jakoby upletena z dračího těla. Vybrané prvky jsou zvýrazněny pokovováním ve zlaté a stříbrné barvě. Ozdobný abaki je odlit z jednoho kusu mosazi.
Tsuka: Dřevěná rukojeť byla z obou stran potažena černě lakovanou kůží z Rejnoka a opletena ve stylu katatemaki, s použitím tenké, kožené šňůry. Tsukamaki bylo následně prolakováno pro zvýšení jeho pevnosti a trvanlivosti. Fuchi a kashira jsou stejně jako tsuba z mosazi, s detailním vyobrazením draků, zdobených pokovováním ve zlaté a stříbrné barvě. Menuki jsou poněkud neobvykle tvořeny dvěma kousky jantaru, představující oči draka. Jsou usazeny střídavě co nejblíže středu, aby vzhledem ke své velikosti netvořili pod opletem překážku při držení meče. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi, jako tomu bylo u původních samurajských mečů.