Úvod » BATTLE Line » Munenori Hitacura Lion Katana


        

Munenori Hitacura Lion Katana

novinka

dostupné

 

 

Nagasa: 73 cm

Tsuka: 28 cm

Gitae: Maru

Motokasane8,5 mm

Sakikasane:  4,5 mm

Motohaba: 3,5 cm

Sakihaba: 2,5 cm

Kissaki: 6,2 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,2 cm

Hamon: hitacura

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení:15,7 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Kůže z hroznýše královského a vepřovice

Sageo: teletina

Tsuba: 8,5x7,8 cm (mosaz)

Fuchi:mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: mosaz

Habaki: mosaz

Koi-guchi:stabilizovaný javor

Kojiri: stabilizovaný javor

Kurigata: stabilizovaný javor

Hmotnost: 1298 g

Příslušenství:Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri:tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

Hitacura Lion Katana je unikátem mezi replikami samurajských mečů nejen na našem trhu. Hamon je neuvěřitelně výrazná a každý centimetr čepele je skutečnou pastvou pro oko. Nejde však jen o vzhled. Díky svým parametrům (výrazné hiraniku, tloušťka i šířka čepele) a použitým materiálům je meč asi tím nejvýkonnějším z naší nabídky. Je však také na druhou stranu těžší a tedy určen spíše pro silnější paže.

Nagasa: Čepel je vykována v gitae maru a shinogi zukuri z oceli T10, s tvrdostí v rozmezí 59-62 HRC. Po celé její ploše je neuvěřitelně zřetelná hamon ve stylu hitacura. Ó-Kissaki je také prokaleno a broušeno zvlášť, s výrazným yokote, tak jako tomu bývalo u původních samurajských mečů. Čepele je opravdu neobvykle masivní a celková hmotnost meče je díky tomu o cca 100 g vyšší, než je běžné.

Saya: Pochva meče byla vyrobena z dubového dřeva. Koiguchi, kojiri a kurigata byly vyrobeny ze stabilizovaného jaovoru. Dubové jádro bylo pokryto několika vrstvami čeného, lesklého laku a následně byla celá saya několikrát přelakována transparentním, lesklým lakem. Hnědá, kožená sageo byla provlečena kuriogatou s mosaznými shitodome a uvázána podélně k saya.

Tsuba: Tsuba je masivní mosazný odlitek ve stylu mokko-gata, s vyobrazením lvů z jedné i druhé strany. Habaki i sepy jsou mosazné.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena kůží z hroznýše královského. Poté bylo provedeno velmi pevné tsukamaki z tenkých, kožených šňůr ve stylu jabaramaki. Fuchi kashira i menuki jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba.