Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. KOJIRO line
  3. Munenori Hitacura Katana Snake

Munenori Hitacura Katana Snake

    Délka: 101 cm Nagasa: 73 cm Tsuka: 27 cm Gitae: Maru Motokasane: 7,6 mm Sakikasane:  5 mm Motohaba: 3,15 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,7 cm ... celý popis
Dostupnost
trvale nedostupné
29 228 Kč
24 155 Kč
bez DPH
Číslo produktu:233
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

 
 

Délka: 101 cm

Nagasa: 73 cm

Tsuka: 27 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 7,6 mm

Sakikasane:  5 mm

Motohaba: 3,15 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,7 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2,3 cm

Hamon: hitacura/choji

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 15,7 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Kůže z hroznýše královského a vepřovice

Sageo: kozinka

Tsuba: 8 cm (mosaz)

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: měď

Habaki: měď

Koi-guchi: buvolí roh

Kojiri: buvolí roh

Kurigata: buvolí roh

Hmotnost: 1,1 kg

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Hamon ve stylu Hitacura je u dnešních replik samurajských mečů doslova unikátem. Především proto že, že při kalení dochází velmi často ke zkroucení čepele a není výjimkou, vyrobit čepel podle představ s takovouto hamon až na několikátý pokus! Jsme proto velmi pyšní, že vám můžeme jako první na našem trhu nabídnout meč s touto vskutku nádhernou hamon, vyznačující se kompletním prokalením čepele, navíc z prvky zřejmě nejvíce vyhledávané hamon ve stylu choji.

 

Nagasa: Čepel je vykována v gitae maru a shinogi zukuri z oceli T10, s tvrdostí v rozmezí 59-62 HRC. Po celé její délce se táhne nádherná kombinace hamon ve stylu hitacura a choji. Kissaki je také prokaleno a broušeno zvlášť, s výrazným yokote, tak jako tomu bývalo u původních samurajských mečů. Navzdory masivní a těžké čepeli, je díky poměrně těžkému kování a rukojeti je meč výborně vyvážen a dobře ovladatelný.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a následně pokryta tmavě hnědým lakem s vysokou odolností proti otěru. Osazena byla koiguchi, kojiri a kurigatou z býčího rohu. Hnědočerná, kožená sageo byla provlečena kuriogatou s mosaznými shitodome a ozdobně uvázána podélně k saya.

 

Tsuba: Tsuba je masivní mosazný odlitek ve stylu sukashi, s detailním vyobrazením hada proplétajícího se bambusem. Had samotný je pak zvýrazněn stříbřením. Habaki i sepy jsou měděné a svým vzhledem skvěle doplňují ostatní prvky koshirae v hnědém provedení.

 

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena kůží z hroznýše královského. Poté bylo provedeno velmi pevné tsukamaki z tenkých, kožených šňůr ve stylu katatemaki. Fuchi kashira i menuki jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba. Na fuchi a kashiře jsou vyobrazeni hadi, pokrytí stříbrem. Menuki jsou propacovanější, ve tvaru sloupů, okolo kterých jsou opět obtočeni postříbření hadi.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.