Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Hanami Wakizashi

Munenori Hanami Wakizashi

Nagasa: 40,8 cm Tsuka: 20,6 cm Gitae: Maru Motokasane: 7,78 mm Sakikasane:  5,6 mm Motohaba: 3,16 cm Sakihaba: 2,22 cm Kissaki: 3,5 cm (zvlášť brouš... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
20 742 Kč
20 742 Kč
bez DPH
Číslo produktu:378
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 40,8 cm

Tsuka: 20,6 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 7,78 mm

Sakikasane:  5,6 mm

Motohaba: 3,16 cm

Sakihaba: 2,22 cm

Kissaki: 3,5 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,5 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 8,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: lakovaná hovězí kůže a kůže z albínské krajty

Sageo: teletina

Tsuba: 8 cm (zlacená a stříbřená mosaz)

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Seppy: niklovaná mosaz

Tsuka: Same a bavlna

Hmotnost: 863 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), zlatý, brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Sakurové květy jsou pro svou krásu v asijských zemích natolik obdivovány, že již několik staletí dodržují Japonci tzv. svátek "Hanami", kdy vycházejí do ulic a parků a obdivují krásu kvetoucích stromů těchto třešní. Zatím co v Číně jsou sakurové květy symbolem ženskosti, krásy a něžnosti, v Japonsku jsou tyto květy symbolem pomíjivosti života.

     Wakizashi Hanami je další z mečů z tzv. série Edo, tedy mečů nejen plně funkčních, ale také velmi zdobných. Meči dominuje vzhledem především kombinace kožené jabaraito se slonovinovým povrchem a kůže z albínské krajty, která byla použita pod bílý tsukamaki ve stylu jabaramaki.

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10v shinogi-zukuri. Díky masivnímu motokassane, sakikasane a mírnému haniku, je mnohem masivnější než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7.

     Po celé délce čepele se táhne nádherná hamon v kombinaci stylů choji a gunome, s prvky hitacuri, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signarura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně pokryta černým, lesklým lakem. Světlá, kožená sageo je uvázána v klasickém stylu s výraznou, zlato stříbrnou ozdobou. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Záštita je z poměděné mosazi, jakoby upletena z kvetoucích větviček sakury. Květy jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Seppy jsou mosazné a následně poniklované. Habaki je mosazný.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena kůží s albínské krajty. Poté byla opletena bílou bavlněnou šňůrou ve stylu Kujirahire ajiromaki zuka a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi, kashira a menuki jsou opět mosazné odlitky s vyobrazením kvetoucích větviček sakury, zvýrazněných zlacením a stříbřením. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích