Úvod » BATTLE Line » Munenori Hagakure Wakizashi


        

Munenori Hagakure Wakizashi

top produkt

nedostupné

 

Délka: 72 cm

Nagasa: 50,6 cm

Tsuka: 20,5 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane:  6 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 3,7 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,2 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 10 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: kůže

Tsuba: 7,8 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Seppy: zinková slitina

Hmotnost: 0,8 kg

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), modrý, brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

Motokasane 8 mm: ANO Hiraniku: ANO Haniku: ANO

 

Wakizashi Hagakure (skrytý v listí) zn. Munenori je dalším z mečů s minimálním zdobením a naopak důrazem na funkčnost, doplňující katanu ve stejném provedení, se kterou tvoří tzv. pár daisho. Poměrně jednoduché a přesto vzhledné kování je odlito z oceli pro maximální odolnost požadovanou především u záštit při kontaktu s jinou čepelí. Kožený oplet je zpevněn prolakováním, přičemž všemu tomu vévodí masivní čepel z wolframové oceli T10 v shinogi-zukuri s hiraniku.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky motokassane v tloušťce 8 mm a hiraniku, je mnohem masivnější než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7.

Po celé délce čepele se táhne nádherná hamon ve stylu notare, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně pokryta černým, lesklým lakem. Kožená sageo je uvázána okolo saya a provlečena dřevěnou kurigatou a mosaznými shitodome. Vzhledem k použití stejného materiálu a barvy jako v případě tsukamaki, dokonale ladí s rukojetí meče. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Masivní, kruhová záštita z černě lakované oceli ve stylu sukashi, má tvar stočeného listu v kruhu. Seppy jsou vyrobeny z mosazi, stejně jako jednoduché habaki.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena hnědou, koženou šňůrou ve stylu kumiagemaki a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou opět ocelové odlitky v jednoduchém provedení. Menuki jsou patinované, mosazné odlitky, znázorňující kvetoucí bambus. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.