Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Geisha´s Dream Katana

Munenori Geisha´s Dream Katana

  • Novinka
  • Doprava ZDARMA

  Nagasa: 73,3 cm Tsuka: 30,7 cm Gitae: Maru Motokassane: 7,2 mm Sakikassane:  5,8 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,4 cm Kissaki: 4,1 cm (zvlášť brou... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
23 155 Kč
23 155 Kč
bez DPH
Číslo produktu:442
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

 

Nagasa: 73,3 cm

Tsuka: 30,7 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 7,2 mm

Sakikassane:  5,8 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 4,1 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,9 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 12,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 8,1x7,3 cm (mosaz)

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1268 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     O geishách, krásných, vzdělaných a pro někoho i trochu tajemných kráskách již slyšel nebo četl asi každý z nás. Většina se s nimi poprvé trochu více seznámila prostřednictvím stejnojmenného filmu „Geisha“, kde byly ztvárněny nejen jako profesionální společnice, ale i jako kurtizány. Tedy nejen společnice, co se týká zábavy vysoce postavených mužů, ale i společnice v intimnějších záležitostech.

     Ve skutečnosti Geishy byly skutečně pouze profesionálními společnicemi a prostituci obstarávaly tzv. Oiran, byť s velmi podobným vzděláním, znalostmi i schopnostmi bavit své zákazníky a jejich společnost. Geishy však vznikly o několik set let později, než Oiran a lišily se od nich nejen čistotou svých služeb, ale například i oblečením, líčením a nošenými ozdobami, které u geish nebyly tak honosné a výrazné jako u Oiran.

     Pro meč Geisha´s dream byla použita lehčí čepel s masivním kováním a opletem, aby byl především dobře vyvážen a působil lehčeji v ženských dlaních. Přesto se, jak je u našich mečů  „Munenori“ zvykem, jedná o velmi masivní a funkční čepel, která jistě neurazí ani žádného samuraje.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri s hiraniku. Po celé délce čepele se táhne jemná hamon ve stylu suguha, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signatura kováře). Meč je dodáván velmi ostře nabroušen.

Saya: Pochva meče byla vyrobena z dubového dřeva, následně lakována do bílé barvy a na závěr pokryta desítkami vrstev lesklého transparentního laku vysoké tvrdosti. Ve středu saya je jsou pod transůparentním lakem vyobrazeny sakurové květy.

Sageo byla upletena z 12 metrů ploché, hovězí šňůry a následně mořena do červené barvy, stejně jako šňůry na tsukamaki. Poté byla navoskována, provlečena kurigatou s mosaznými shitodome a uvázána v klasickém stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí.

Tsuba: Tsuba je masivní, mosazný odlitek s detailním vyobrazením květů ve zlaté s tříbrné barvě. Seppy jsou pak vyrobeny z mědi, stejně jako jednoduchý habaki.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena červenými, koženými šňůrami v barvě sageo. Fuchi a kashira jsou opět masivní, mosazné odlitky s detailním vyobrazením květů, ve zlaté s tříbrné barvě. Menuki, ve tvaru květin, jsou umístěné po stranách tsuky v jejím středu. Tsukamaki byl prolakován, za účelem zvýšení odolnosti opletu při použití meče v praxi. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugiv barvě tsukamaki.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz