Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Ebisu Katana

Munenori Ebisu Katana

  Nagasa: 73,4 cm Tsuka: 30 cm Gitae: Maru Motokassane: 8 mm Sakikassane:  5,5 mm Motohaba: 3,25 cm Sakihaba: 2,4 cm Kissaki: 3,7 cm (zvlášť brouše... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
21 165 Kč
21 165 Kč
bez DPH
Číslo produktu:302
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

 

Nagasa: 73,4 cm

Tsuka: 30 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 8 mm

Sakikassane:  5,5 mm

Motohaba: 3,25 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 3,7 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,8 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 12,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: dřevo, prolakovaná bavlna a rejnočí kůže

Sageo: bavlna

Tsuba: 8,2x7,6 cm (zlacená a stříbřená mosaz)

Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: zlacená a stříbřená mosaz

Seppy: stříbřená mosaz

Hmotnost: 1245 kg

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     V Japonské výtvarné tvorbě se motiv garnáta oběvuje jak v literatuře, tak v malířské tvorbě nebo se stává motivem zdobených oděvů a někdy i zbraní.

     Japonci garnáty nazývají "Ebi" a zřejmě ne náhodou se Japonský bůh rybářů nazývá EbisuEbisu se narodil bez kostí jako první dítě bohů Izanami a Izanagi. Protože ještě ve třech letech nebyl schopný stát na nohou, jeho rodiče jej vložili do proutěného košíku a poslali jej po moři, aby jej tak ponechali svému osudu. Po čase byl však nelezen Ainu (původními obyvateli Japonska), kteří se jej ujali jako vlastního. Jeho zdraví se postupně zlepšilo. Zůstal sice malý a s několika postiženími, ale přesto velmi veselý a pozitivní. Bývá označován jako  "Smějící se bůh".

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky motokassane v tloušťce 8 mm a hiraniku, je mnohem masivnější než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba 1:0,7.

Po celé délce čepele se táhne nádherná dvojitá hamon ve stylu notare, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signarura kováře). I čepel tohoto meče, stejně jako čepele ostatních mečů zn. Munenori má hiraniku.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně pokryta černým, lesklým lakem. Světle šedá, široká, hroubě pletená sageo byla provlečena kurigatou bez shitodome a uvázána okolo saya v klasickém stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

 

Tsuba: Záštita je odlita z mosazi, s detailním vyobrazeném garnátů. Jednotlivé části tsuby jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Seppy jsou mosazné a následně postříbřeny, s vysokým leskem. Habaki je mosazný, ve stylu judjo.

 

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena kůží s Rejnoka. Poté byla opletena šedou, hrubě pletenou bavlněnou šňůrou ve stylu hinerimaki a následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou opět mosazné odlitky s vyobrazením garnátů, zvýrazněných zlacením a stříbřením. Menuki jsou odlity z  mosazi, s následným poměděním a vyobrazeném znaků rodu Tokugawa. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

 
Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.