Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Double Hamon Katana

Munenori Double Hamon Katana

Nagasa: 72,5 cm Tsuka: 28,5 cm Gitae: Maru Motokasane: 8 mm Sakikasane:  5,5 mm Motohaba: 3,13 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 4,2 cm (zvlášť broušené)... celý popis
Dostupnost
trvale nedostupné
27 967 Kč
23 113 Kč
bez DPH
Číslo produktu:353
Kompletní specifikace

Nagasa: 72,5 cm

Tsuka: 28,5 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 8 mm

Sakikasane:  5,5 mm

Motohaba: 3,13 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 4,2 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,8 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 14 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: lakovaná kozinka a same

Sageo: hovězí kůže

Tsuba: 8,4x7,6 cm (poměděná a lakovaná ocel)

Fuchi: zinková slitina

Kashira: zinková slitina

Seppy: měď

Hmotnost: 1,3 kg

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), černočervený, brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Některé meče zn. Munenori, jsou tzv. unikátní, protože jsou v daném provedení vyráběny pouze po jednom kuse. Konkrétně se jedná o provedení jednotlivých částí koshirae, přičemž čepel zůstává stejná, jako u mnoha dalších mečů. Meč, který vám zde nyní nabízíme, je však unikátem především díky své čepeli s dvojitou linií kalení, tedy dvěma hamon! Obě hamon jsou výrazné a dobře viditelnéKoshirae byla vzhledem k vzácnosti a ojedinělosti čepele zvolena bohatější, ale samozřejmě i praktická a funkční.

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky motokasane v tloušťce 8 mm a hiraniku, je mnohem masivnější, než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokasane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikasane a sakihaba 1:0,7.

Po celé délce čepele se táhne nádherná dvojitá hamon ve stylu notare (místy suguha), zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signatura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně potažena rejnočí kůží. Ta byla dále lakována červeným lakem, broušena a opět lakována tónovacími a transparentními laky. Koiguchi, kojiri a kurigata jsou tvořeny rohem vodního buvola. Jako sageo slouží u tohoto meče kožená šňůra uvázaná okolo saya v klasickém stylu.

 

Tsuba: Záštita je masivní kus oceli, který byl následně poměděn a lakován za účelem zabránění oxidace mědi. Je na ní vyobrazen samuraj v plné zbroji, zakrývající si svou tvář vějířem a pes, štěkající na opici na stromě. Seppy jsou vyrobeny z postříbřené mosazi. Habaki je mosazný odlitek, s detailně vyobrazeným znakem rodu Tokugawa.

 

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena černou, koženou ito Munenori, ve stylu katatemakia následně několikrát přelakována pro maximální pevnost a trvanlivost opletu při použití v praxi. Fuchi a kashira jsou slitinové odlitky, působící svým vzhledem, jakoby byly upleteny z proutí. Menuki jsou odlity z mosazi ve tvaru kopí yari a následně pozlaceny. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.