Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Daimjó Katana San-mai gitae

Munenori Daimjó Katana San-mai gitae

Nagasa: 73,2 cm Tsuka: 31,5 cm Gitae: San-mai Motokasane: 8,1 mm Sakikasane:  5,45 mm Motohaba: 3,15 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,4 cm (zvlášť bro... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
36 860 Kč
30 463 Kč
bez DPH
Číslo produktu:248
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,2 cm

Tsuka: 31,5 cm

Gitae: San-mai

Motokasane: 8,1 mm

Sakikasane:  5,45 mm

Motohaba: 3,15 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,4 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,9 cm

Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel

Bod vyvážení: 13,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: kůže

Tsuba: ocel

Fuchi:zinková slitina

Kashira: zinková slitina

Menuki: stříbřená mosaz

Seppy: stříbřená mosaz

Hmotnost: 1320 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Daimjóové byli ve starém Japonsku prakticky vládnoucí třídou. Formálně byli sice podřízeni Shogunovi, ale díky tomu, že vládli jednotlivým územím, na které bylo celé Japonsko rozděleno, byli skutečnými pány, alespoň na těchto svých daných územích právě Daimjóové. Jedním z takových Daimjó nebyl nikdo jiný, než IejasuTokugawa, který nakonec celé Japonsko sjednotil, po vítězství v bitvě u Sekigahary a stal se tak skutečným vládnoucím Shogunem.

     Tento meč je hoden právě takovéhoto Daijmjó (v překladu „Velké jméno“). Masivní čepel v San-mai gitae, plná, jednoduchá, mosazná tsuba, dokonale chránící ruce bojovníka a přesto velmi zdobený vzhled, neubírající meči na funkčnosti. To je Munenori Katana Daijmjó…

 

Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií.

Hamon ve stylu togari je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi masivní také díky hanikua absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře). Na čepeli pak znaky pro slovo "Daimjó".

Saya: Pochva je celkově velmi výrazná a zdobná, díky jejímu potažení rejnočí kůží. Koiguchi, kojiri a kurigata jsou tvořeny býčím rohem. Na saya je uvázána sageo z pletené kůže mořené do barvy mahagonového dřeva.

Tsuba: Záštita meče je odlita z mosazi, s vyobrazením bambusových větviček, zvýrazněných mosazí a niklem. Habaki je masivní dvojitý mosazný odlitek, zdobený pilováním a niklováním. Skvěle konstrastuje s měděnými seppami.

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla z obou stran potažena kůží z rejnoka a opletena ve stylu Kujirahireajiromakizuka, s použitím tenké, kožené šňůry, mořené stejně jako sageo do barvy mahagonového dřeva. Tsukamaki bylo následně prolakováno pro zvýšení jeho pevnosti a trvanlivosti. Fuchi a kashira jsou mosazné odlitky se strukturou rohože. Menuki jsou ze stříbřené mosazi, ve tvaru bambusových větviček. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi v barvě opletu.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.