Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Cockfight Katana San-mai gitae

Munenori Cockfight Katana San-mai gitae

Délka: 103,5 cm Nagasa: 73,4 cm Tsuka: 29,5 cm Gitae: San-mai Motokassane: 7,8 mm Sakikassane:  5,5 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,35 cm Kissaki: 3... celý popis
Dostupnost
Na dotaz
31 998 Kč
26 445 Kč
bez DPH
Číslo produktu:247
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Délka: 103,5 cm

Nagasa: 73,4 cm

Tsuka: 29,5 cm

Gitae: San-mai

Motokassane: 7,8 mm

Sakikassane:  5,5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,35 cm

Kissaki: 3,5 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: Kawakane-1095 steel, Shingane-1045 steel

Bod vyvážení: 14,5 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a lakovaná kůže

Sageo: kozinka

Tsuba: poměděná,zlacená a stříbřená mosaz

Fuchi: poměděná,zlacená a stříbřená mosaz

Kashira: poměděná,zlacená a stříbřená mosaz

Menuki: zlacená mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1,3 kg

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), černý, brokátový vak na meč, se stříbrnými sakurovými květy (replika brokátu z dinastie Ming)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, kontakt s jinou čepelí

 

Kohoutí zápasy mají více než 6000 let starou tradici s místem vzniku kde jinde, než v Asii. I ve starém Japonsku byly tyto zápasy velmi populární, což dokazuje i nejznámější malba nejslavnějšího šermíře všech dob, Mijamota Musashiho. Malba zachycuje mnicha Hoteie, sledujícího zápasící kohouty. Stejný motiv je pak použit i na tomto meči.

 

Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v san-mai gitae, tedy za použití oceli s vysokým obsahem uhlíku 1095 pro kawagane (vnitřní část čepele) a oceli se středním obsahem uhlíku 1045 pro shingane (postranní části čepele). Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Předěl mezi kawagane a shingane je při lepším pohledu znatelný již z fotografií.

Hamon ve stylu notare je u tohoto meče velmi dobře viditelná. Čepel je celkově velmi masivní také díky hiraniku a absenci bo-hi. Kissaki je kován zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a mei (signatura kováře).

Saya: Pochva je celkově velmi výrazná a zdobná, díky jejímu potažení rejnočí kůží. Koiguchi, kojiri a kurigata jsou tvořeny rohem vodního buvola. Okolo saya je uvázána sageo z kůže, protažená mosaznými shitodome.

Tsuba: Záštita meče je z masivní mosazi, s detailním vyobrazením Mnicha sledujícího kohoutí zápas, pod borovicí a sochou Buddhy. Vybrané prvky jsou zvýrazněny zlacením a stříbřením. Habaki je mosazné, s vyobrazením několika znaků tomoe a skvěle ladí s mosaznými seppami.

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla z obou stran potažena kůží z Rejnoka a opletena ve stylu Kujirahire ajiromaki zuka, s použitím tenké, kožené šňůry. Tsukamaki bylo následně prolakováno pro zvýšení jeho pevnosti a trvanlivosti. Fuchi a kashira jsou stejně jako tsuba z mosazi, s detailním vyobrazením kohoutů, zdobených zlacením a stříbřením. Menuki jsou opět ze zlacené mosazi, ve tvaru sakurových květů. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi, jako tomu bylo u původních samurajských mečů.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.