Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. BATTLE Line
  3. Munenori Battle Wakizashi XXL

Munenori Battle Wakizashi XXL

Nagasa: 50,7 cm Tsuka: 21,1 cm Gitae: Maru Motokassane: 8,5 mm Sakikassane:  6 mm Motohaba: 3,3 cm Sakihaba: 2,5 cm Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené... celý popis
Dostupnost
trvale nedostupné
14 689 Kč
14 689 Kč
bez DPH
Číslo produktu:235
Výrobce:Munenori
Kompletní specifikace

Nagasa: 50,7 cm

Tsuka: 21,1 cm

Gitae: Maru

Motokassane: 8,5 mm

Sakikassane:  6 mm

Motohaba: 3,3 cm

Sakihaba: 2,5 cm

Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené)

Sori: 1,5 cm

Materiál Nagasa: Ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 9 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a kůže

Sageo: teletina

Tsuba: 7,8 cm (ocel)

Fuchi: ocel

Kashira: ocel

Seppy: mosaz

Hmotnost: 959 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), modrý, brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Wakizashi Battle je kratší verzí Battle Katany tvořící s ní tzv. pár Daisho. Meč byl celkově navržen pro těžkou praxi, s využitím masivní čepele, ocelového kování a koženého tsukamaki, které bylo několikrát přelakováno pro maximální trvanlivost.

     V této versi s přívlastkem "XXL" se jedná o podstatně masivnější meč, s větší tloušťkou i šířkou čepele o cca 1 mm! 

 

Nagasa: Čepel meče byla vykována z oceli T10 v shinogi-zukuri. Díky motokassane v tloušťce 8,5 mm a hiraniku, je mnohem masivnější, než je tomu u čepelí mečů jiných značek. Navzdory větší hmotnosti je meč maximálně vyvážen díky optimálnímu poměru tloušťky a šířky motokassane a motohaba, ve vztahu k rozměrům sakikassane a sakihaba cca 1:0,7.

Po celé délce čepele se táhne hamon ve stylu suguha, zvýrazněná vyleštěním čepele. Kissaki je broušen a leštěn zvlášť, s výrazným yokote. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a Mei (signatura kováře).

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva  a následně černě, matně přelakována. Černá, kožená sageo, byla provlečena dřevěnou kurigatou a následně uváznána okolo saya v tradičním stylu. Koiguchi bylo posíleno proti prasknutí saya.

Tsuba: Tsuba je masivní odlitek z uhlíkové oceli, s detailním vyobrazením ptáků poletujících nad rozkvetlou loukou. Má kruhový tvar, s několika děkorativními výřezy na jedné ze stran. Seppy zajišťující tsubu, jsou vyrobeny z mosazi, stejně jako jednoduchý habaki s drobným.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva a po stranách potažena rejnočí kůží. Poté byla opletena černou, koženou šňůrou, ve stylu kumiagemaki, s následným prolakováním tsukamki pro větší odolnost. Fuchi a kashira jsou opět černěné ocelové odlitky s detailním vyobrazením poletujících ptáků. Měděné menuki ve tvaru draků, jsou umístěné po stranách tsuky pod koženým opletem. Čepel je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.

Zboží zařazeno v kategoriích
TOPlist
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.